Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej."

Wielkanocnie w III L

Bogate wydarzenia towarzyszyły uczniom klasy III L w oczekiwaniu na tegoroczne Święta Wielkanocne. 21 marca rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zbąszyniu "Pisanki, kraszanki, jajka malowane", w którym wśród blisko 200 prac z kilkunastu placówek / Poznań, Wolsztyn, Szamotuły, Świebodzin, Międzyrzecz, Rakoniewice, Sielinko, Lwówek/, swoje niezwykle oryginalne pomysły zaprezentowali też uczniowie naszego Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, które wręczyli uczestnikom konkursu dyrektor PCPR w Nowym Tomyślu Teresa Sienkiewicz i dyrektor SOSW w Zbąszyniu Robert Winiarz. Podczas gali finałowej odbyły się też warsztaty plastyczne, gdzie zadaniem uczestników było przygotowanie wiosennego gaiku - maiku.

Z równym powodzeniem prace plastyczne uczniów pokazane zostały 26 marca na wystawie towarzyszącej konkursowi na "Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2013" w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Tam również wśród ponad 100 zaprezentowanych pisanek, prace przygotowane przez uczniów klasy III L wyróżniały się nadzwyczajną pomysłowością, starannością i ...poczuciem humoru. I podobnie jak w Zbąszyniu, ich autorzy obdarowani zostali dyplomami i drobnymi upominkami, które wręczyła Beata Baran - kierownik działu imprez Nowotomyskiego Ośrodka Kultury.

Zwieńczeniem przygotowań do Świąt Wielkanocnych było uroczyste śniadanie z udziałem dyrekcji Gimnazjum. Na powitanie usłyszeliśmy krótki tekst o charakterystycznych zwyczajach wielkanocnych. Natomiast na pięknie nakrytym stole znalazły się samodzielnie wykonane tradycyjne potrawy - baby wielkanocne, udekorowane jajka, kanapki i wędliny. Kolorytu spotkaniu dodawały bukszpan i ozdoby świąteczne, co od razu dobrze wprowadziło wszystkich w atmosferę nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysty nastrój sprawił, że o uczestnikach spotkania nie zapomniał też niezawodny "zajączek", przynosząc koszyczki z łakociami.

Emilia Wałęsa, 2013-04-02 19:20:14