Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Pierwsze Prawo Socjo-Genetyki: Celibat nie jest dziedziczny."

Chichot losu

Fakty są takie: nasza reprezentacja chłopców w siatkówce, po raz kolejny w ostatnich latach, została finalistą Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy znanymi rezydentami tych imprez. Jest to niewątpliwy sukces i zasługa wieloletniej pracy naszych chłopaków, oraz trenerów Jarosława Mleczaka i Konrada Stachowiaka, trenujących w MUKS Kangur Nowy Tomyśl a obecnie także w naszym, gimnazjalnym, Szkolnym Ośrodku Siatkarskim. W rozgrywkach zajęliśmy ostatecznie IV miejsce. Gdzie tkwi przysłowiowe "ale"? Przypomnę, że etapy powiatowe i rejonowe przeszliśmy bez problemów. Gorzej było w półfinale wojewódzkim, gdzie ulegliśmy po walce gospodarzom - Gimnazjum nr 2 w Turku, jednak pokonanie Trzczianki pozwoliło nam awansować do finału. Impreza odbyła się 26 marca na znanym, pięknym obiekcie "Arena" w Kaliszu. Nasz cel był prosty - medal. Kierując się zdrowym rozsądkiem i wiedzą o rywalach myśleliśmy o "brązie". Po dobrej grze ulegliśmy faworytom, Gimnazjum nr 9 w Kaliszu a w meczu o III miejsce spotkaliśmy się ponownie z Turkiem. Wszystko szło zgodnie z planem. Wygraliśmy pierwszego seta. W drugim zaczęliśmy od wysokiego, kilkupunktowego prowadzenia tylko po to aby w końcówce ulec w grze na przewagi. W decydującym tiebreaku podobnie. Przypadkowe podbicia, piłki trafione w linię, odbite po bloku, wszystko dla nas. Myśleliśmy, że jesteśmy wybrańcami losu. Aż do stanu 14 : 10. Przy grze do 15, przegranie seta w takiej sytuacji wydaje się statystyczną niemożliwością. A jednak. W kilku ostatnich zagraniach nie potrafiliśmy wyprowadzić ani jednego (!!!) mocnego ataku. 17 : 15 dla rywala i koniec. Szkoda. Wytłumaczenie jest proste i myślę, że jednak budujące: Młodość. Większość zawodników naszego zespołu to uczniowie I klasy. U rywali głównie klasy III. Zabrakło opanowania i siły zdobywanej z wiekiem, jednak śmiem twierdzić, że w siatkarską przyszłość możemy patrzeć optymistycznie.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Województwa:

Im Gimnazjum Nr 1 Gostyń
IIm Gimnazjum Nr 9 Kalisz
IIIm Gimnazjum Nr 2 Turek
IVm Gimnazjum Nowy Tomyśl

Skład zespołu:
1. Sławomir Busch - kpt.
2. Filip Marciniak
3. Wiktor Krawczyk
4. Tomasz Kaczmarek
5. Bartosz Woźny
6. Jan Beyer
7. Dwid Dunaj
8. Karol Konatowski
9. Paweł Marcinkowski
10. Piotr Mentlewicz
11. Jakub Wencel
12. Łukasz Liman

Wyróżniający się zawodnicy naszego zespołu: Sławek Busch, Filip Marciniak.

Dariusz Pilz, 2013-04-03 12:17:04