Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Hasło dla Ciebie: "Dylemat Główny: Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów. Pesymista obawia się, że może to być prawdą."

Inauguracja 46. sezonu Pro Sinfoniki

5 października o godzinie 11.00 odbyła się inauguracja 46. sezonu muzycznego. Dla młodych melomanów, którzy nie wyobrażają sobie świata bez pięknych dźwięków muzyki zaprezentowano: Koncert 45-lecia Pro Sinfoniki. Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej dyrygował Marek Pijarowski, a gwiazdą była Yulianna Avdeeva, rosyjska pianistka, zwyciężczyni między innymi XVI Konkursu Chopinowskiego w 2010r. i V Konkursu Arthura Rubinsteina w 2002r. W programie zaprezentowała znakomity Koncert fortepianowy nr 21 KV 467 C-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta. Nasi uczniowie mieli już we wrześniu okazję uczestniczyć w projekcie realizowanym przez Pro Sinfonikę od wielu lat. MUZOMOBIL , czyli, jeżeli nie możesz przyjechać do Filharmonii – Filharmonia przyjedzie do Ciebie! Koncerty szkolne prowadzone są przez prelegentów oraz artystów, którzy łatwo nawiązują kontakt ze szkolną publicznością i potrafią z humorem, ale i stosowną wiedzą wprowadzić młodych słuchaczy w świat muzyki. W nowym roku szkolnym 2013/2014 program koncertów proponuje spotkanie z muzyką z różnych stron świata i zaprezentuje gimnazjalistom wkład różnych narodów do muzyki światowej( program koncertów: www.prosinfonika.eu). Na estradach koncertów stacjonarnych i wyjazdowych oklaskiwana była w poprzednich sezonach niezliczona ilość artystów, a wykonywane były dzieła różnych epok: stare i nowe, pochodzące z rożnych stron świata. W ten sposób powstała MUZYKOTEKA, z której można brać to, co lubimy, czyli tradycyjne koncerty symfoniczne, muzykę ludową, muzykę popularną w niebanalnych opracowaniach, a nawet taką, która towarzyszyła kinu niememu.

Katarzyna Beyer, 2013-10-08 21:29:29