Dziś jest piątek, 26 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 116 dni.

Hasło dla Ciebie: "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz."

74. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Dla upamiętnienia bohaterskich obrońców naszej ojczyzny z 1939 roku, w dniu 1 września odbyła się pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Nowym Tomyślu uroczystość patriotyczna . W okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Henryk Helwing podkreślił, że uczestnicy wydarzeń II Wojny Światowej zawsze będą je pamiętać, jako czas bólu, cierpienia i wielu osobistych tragedii, a przede wszystkim trudny czas dla Polski. Następnie głos zabrał Prezes Koła w Nowym Tomyślu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych por. w st. sp. Romuald Ankudowicz. W swoim przemówieniu przypomniał tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w pierwszych dniach wojny oraz apelował o pokój i jedność polskiego społeczeństwa.

Na płycie pomnika wieńce złożyły delegacje organizacji kombatanckich, przedstawiciel posła na Sejm RP Maksa Kraczkowskiego, władz powiatu i gminy, służb mundurowych, organizacji społecznych oraz delegacje szkół i przedszkoli, tym samym oddając hołd żołnierzom walczącym w obronie ojczyzny w 1939 roku.

Wśród zgromadzonych mieszkańców naszego miasta i gminy obecny był poczet sztandarowy naszego Gimnazjum, a delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów.

Materiał fotograficzny z uroczystości dostępny jest na stronie UM w Nowym Tomyślu: www.nowytomysl.pl

Andrzej Wałęsa, 2013-09-03 20:42:30