Dziś jest czwartek, 1 maja 2025 . Od początku roku upłynęło: 120 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Wszystko zabiera znacznie więcej czasu, niż by się wydawało."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty


Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki



Narodowe Święto Niepodległości 2013


W piątek, 8 listopada br., w nowotomyskim Gimnazjum uroczyście obchodzono 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowano widowisko historyczne pt."Polak to brzmi dumnie". Uczniowie wcielili się w role wybitnych Polaków, bohaterów narodowych wojen i powstań, pracy organicznej i nauki: od Bolesława Chrobrego i Jana III Sobieskiego, przez Kościuszkę, ale również M. Kopernika, o. M. Kolbe, H. Cegielskiego i E. Sczaniecką, po bł Jana Pawła II. W scenerii i strojach odpowiednich do czasów przeszłych pokazano m.in.: koronację Bolesława Chrobrego, przysięgę Naczelnika insurekcji kościuszkowskiej, wybór Karola Wojtyły zza żelaznej kurtyny na papieża, a ponadto mniej znane sceny z życia H. Cegielskiego w założonym przez niego „składzie żelaza”, ochronkę prowadzoną przez E. Sczaniecką czy bohaterską śmierć w obozie koncentracyjnym o. M. Kolbe. Widowisko wzbogaciły swoim barwnym występem grupy dzieci z Przedszkola Nr 2, które od 1 września funkcjonują w budynku naszego Gimnazjum, a także recytacje wierszy oraz wokalne i instrumentalne wykonania pieśni patriotycznych. Autorami scenariusza widowiska byli: R. Andrzejczak, H. Lisek, D. Wiśniewska, J. Klimko, A. Rucioch i P. Witczak.

Świętu 11. Listopada towarzyszy w naszej szkole zawsze uroczystość ślubowania uczniów klas I i zaprzysiężenia nowego pocztu sztandarowego klas II. W tym roku Rada Pedagogiczna powołała do tej zaszczytnej funkcji uczniów: chorąży- Marcin Okonek IIE, asysta- Alicja Miarka IIE i Aleksandra Witczak IIA. Reprezentanci wszystkich klas pierwszych na płycie hali złożyli, w imieniu ponad 180. koleżanek i kolegów, uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Towarzyszyli im wychowawcy klas, natomiast na widowni zasiedli – oprócz rodziców pierwszoklasistów, także wyjątkowi goście: burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, Prezes nowotomyskiego Kola Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych por w st. sp. Romuald Ankudowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Bronka oraz kpt. Leszek Kuźmiński reprezentujący Komendanta WKU w Nowym Tomyślu. Ślubowanie uczniów przyjął dyrektor Gimnazjum Andrzej Wałęsa, który także wszystkim pierwszoklasistom złożył najlepsze gratulacje i życzenia, by waga i odpowiedzialność za wypowiedziane podczas ślubowania słowa, towarzyszyła im zawsze w czasie całego cyklu kształcenia w Gimnazjum. W imieniu gości gratulacje złożył burmistrz Henryk Helwing. Po ceremonii delegacje klas pierwszych złożyły kwiaty pod tablicą poświęconą Patronowi szkoły - Feliksowi Szołdrskiemu.

11 listopada, z udziałem władz powiatu i gminy, organizacji społecznych i politycznych, stowarzyszeń i organizacji kombatanckich , służb i organizacji młodzieżowych, odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości, w których wziął udział poczet sztandarowy i delegacja uczniów naszego Gimnazjum. Złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na Placu Niepodległości.


Andrzej Wałęsa, 2013-11-11 21:40:04

Wszystkie informacje >>


Dziennik elektroniczny



Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy








Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się