Hasło dla Ciebie: ""

Otwarcie wystawy rysunków pt. "Znane wizerunki" autorstwa Kamili Rugały z kl 2c.

W miniony piątek tradycyjnie o godz.17.00 w Galerii Bez Ścian odbyło się spotkanie miłośników młodej sztuki.

Gośćmi byli dyrektor szkoły p. Andrzej Wałęsa, wychowawczyni p. Katarzyna Beyer, pedagog szkolny p. Elżbieta Dzierżyńska, fotograf p. Adam Polański, najbliższa rodzina Kamili oraz licznie grono jej rówieśników i absolwentów naszej szkoły.

Zaprezentowane w Galerii Bez Ścian prace Kamili to cykl rysunków wykonanych ołówkiem, przedstawiających portrety inspirowane fotografiami znanych i nieznanych osób.

Autorka prac z dużą precyzją odwzorowuje magię twarzy wybranych osób i z pasją kształtuje swój warsztat rysunkowy, którym włada coraz bieglej.

Kamila pochodzi z rodziny, w której pasje artystyczne były pielęgnowane - prace Jej dziadka po dzień dzisiejszy zdobią wnętrza Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Tutaj też całkiem niedawno mama Kamili p. Ewa Rugała prezentowała swoje prace rysunkowe w ramach biblio-wyszukiwarki.talentów.pl. Starsza córka p. Ewy - Sandra - absolwentka naszej szkoły, utalentowana wokalnie wystąpiła podczas wernisażu wystawy swojej siostry przy akompaniamencie klawiszowym Piotra Ostapkowicza.

Wszystkim licznie przybyłym gościom dziękujemy za obecność, za ciepłe słowa, a autorce prac jeszcze raz gratulujemy i czekamy na kolejne odsłony rysunkowych historii.

Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska, 2013-11-18 17:31:55