Dziś jest piątek, 26 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 116 dni.

Hasło dla Ciebie: "Wszystko ulega rozkładowi w najmniej odpowiednim momencie."

Wykład na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

W dniu 10 stycznia br. uczniowie klasy biologiczno - chemicznej oraz uczniowie klas 2 b, 2 d i 2 g, którzy uczestniczą w projekcie "eSzkoła - Moja Wielkopolska", korzystając z zaproszenia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wzięli udział w bardzo ciekawym wykładzie pod tytułem "Kod życia", wygłoszonym przez prof. dr hab. Jana Barciszewskiego - pracownika Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. Pan profesor wyjaśnił nam w jaki sposób informacja genetyczna zapisana jest w DNA, a po wykładzie odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące dziedziczenia cech. Każda osoba zadająca pytanie została przez prowadzącego wykład nagrodzona przypinką w kształcie podwójnej helisy DNA.

Małgorzata Handzewniak, Marlena Jarczewska, Krzysztof Urbaniak, 2014-01-14 17:54:12