Dziś jest sobota, 20 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 110 dni.

Hasło dla Ciebie: "Jeżeli wydaje ci się, że już gorzej być nie może - na pewno będzie."

Znamy wyniki I etapu Gminnego Konkursu Ortograficznego!

W środę 29 stycznia br. rozpoczęliśmy poszukiwania Gimnazjalnego Talentu Ortograficznego. Na 3 godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie klas III gimnazjów w Nowym Tomyślu i Borui Kościelnej wzięli udział w teście ortograficznym, który miał wyłonić po trzy osoby z każdej klasy III, które najlepiej znają i stosują zasady ortograficzne i interpunkcyjne. Każdy uczeń mógł zdobyć 60p., uzupełniając luki w tekście, podając poprawną pisownię i zasady ortograficzne. Test nie był łatwy, ale wśród 261 trzecioklasistów z obu gimnazjów pozwolił wskazać klasowych mistrzów ortografii. Oni to zasiądą we wtorek 4 marca br. o godzinie 9.50 w GCI nowotomyskiego gimnazjum do testu komputerowego wielokrotnego wyboru – II etapu konkursu – opracowanego na Szkolnej Platformie Edukacyjnej Librus. W związku z powyższym warunkiem przystąpienia do testu będzie przyniesienie przez uczniów nowotomyskiego gimnazjum swoich haseł i loginów do kont dziennika elektronicznego. Zwycięzcom I etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z ortografią! Z Gimnazjum w Borui Kościelnej do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: IIIA Demuth Karolina 48p. Szweda Katia 46p. Worsa Martyna 43p. IIIB Spólnicki Dariusz 41p. Gajewska Dominika 36p. Kupiec Żaneta 26p. Z Gimnazjum im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: IIIA Julia Świtalska - 45 p. Weronika Hała - 45 p. Joanna Raginia - 41 p. Joanna Niepolska - 41 p. IIIB Anastazja Kupiec 38p. Martyna Nyga 38p. Kamil Kalemba 38p. Julia Łukaszyk 38p. IIIC Maria Gucia 44p. Paulina Wamberska 43p. Dominika Gruszka 39 p. III D Cezary Janas 42p. Natalia Juszczak 36p. Wichert Natalia 31p. IIIE Szymon Feliński - 49 p. Ilona Janas - 49 p. Marta Bartkowiak - 47 p. IIIF Emilia Intek 46p. Sandra Piątek 45p. Małgorzata Roszkowska 44p. Nadia Krok-Adamska 44p. IIIG Paweł Grocholewski - 38p. Paulina Dołżańska - 36p. Natalia Norek - 30p. IIIH Anna Krasnowska 40 p. Marcin Śnieguła 40 p. Patrycja Hajtner 37 p. Natalia Koza 36 p. III I Patrycja Gawryś 32p. Julia Czerwińska 31p. Oliwia Kwiryng 28p.

Marzena Dach-Kolanko, 2014-02-20 11:48:20