Dziś jest czwartek, 18 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 108 dni.

Hasło dla Ciebie: "Dla każdej hierarchii prawdziwe jest twierdzenie, że im wyższy szczebel, tym większy chaos."

„To co już mają uczniowie w Gimnazjum w Nowym Tomyślu, dla innych jeszcze długo będzie niedostępne”.

To cytat z reportażu „Koniec kredy?”, który został wyemitowany 5 marca w telewizji TVN24 w programie Czarno na Białym.
Reportaż poświęcony był e-podręcznikom i ich przyszłości w szkole. Część zdjęć była kręcona w naszej Szkole. Już od maja ubiegłego roku, uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego aktywnie brali udział w testach platformy e-podręczniki, przygotowywanej w ramach rządowego programu Cyfrowa Szkoła. Mimo, że portal ruszy w pełnej funkcjonalności dopiero we wrześniu 2015 roku, to już mieliśmy wpływ na jego kształt i oblicze. Testowaliśmy układ menu, nawigację, kolorystykę oraz treści. Już niedługo kolejna odsłona portalu, a w niej wiele zmian, również takich, które sugerowali nasi uczniowie.

Możemy z dumą powiedzieć, że nie tylko jesteśmy szkołą wzorcową pod kątem wykorzystania nowych technologii w edukacji, ale mamy bezpośredni wpływ na to w jaki sposób będą się uczyli inni.

Obejrzyj reportaż:

Dariusz Stachecki, 2014-03-06 18:40:13