Hasło dla Ciebie: "Jeżeli zakres bezpieczeństwa jest ustalony na podstawie doświadczenia twórców i obsługi naprawiającej, to dowolny użytkownik natychmiast znajdzie sposób aby go przekroczyć."

Szkolimy się

4 marca grupa projektowa Małgorzaty Handzewniak "eSzkoła - Moja Wielkopolska" oraz część klasy 2g wzięła udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia były dedykowane zdarzeniom związanym z zagrożeniami występującym podczas imprez biegowych. Szkolenie przeprowadziła firma HMS D&A Dawid Pinto i Andrzej Ciborek. Podczas szkolenia prowadzonego przez wykwalifikowanego ratownika medycznego zapoznaliśmy się z teoretycznymi i praktycznymi zagadnieniami udzielania pomocy przedmedycznej. Oprócz młodzieży gimnazjalnej w zajęciach brali udział członkowie NKB Chyży, Grodziskiego Klubu Biegacza i SLA APERTE z Grodziska Wlkp.

Dzięki szkoleniu nie tylko nauczyliśmy sie pomagać drugiemu człowiekowi w potrzebie, ale także mieliśmy możliwość nawiązania kontaktu z organizacjami z terenu Nowego Tomyśla i Grodziska Wlkp.

Program szkolenia obejmował:

• omówienie zagrożeń występujących podczas biegania
  • zabezpieczenie miejsca zdarzenia
  • prawidłowe zachowanie i kolejność działań podczas udzielania pomocy
  • sposoby zawiadamiania służb medycznych
  • rozpoznanie stanu poszkodowanego
  • resuscytacja (teoria i ćwiczenia na fantomach)
  • pozycja boczna ustalona
  • zastosowanie defibrylatora