Hasło dla Ciebie: "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są bardziej kompatybilne od innych. Twój jest zawsze mniej kompatybilny."

Szkolny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej

21 marca 2014 roku odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej. I miejsce komisja konkursowa przyznała zespołowi wokalnemu z kl. II c w składzie: Alicja Fómaniak, Emilia Kozłowska, Szymon Łodyga. II miejsce zajęła Aleksandra Frańska z kl. I a. III miejsce jury przyznało Michalinie Janas z kl. I c.
Wyróżnienie otrzymała także Klaudia Dudek z kl. II a, która recytowała wiersz własnego autorstwa pt. „Serce”. Gimnazjaliści deklamowali wybrane przez siebie wiersze Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego, Adama Mickiewicza. Prezentacje uczestników oceniane były przez jury, które uwzględniało: dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. W kategorii poezji śpiewanej komisja oceniająca brała pod uwagę również muzykalność i warunki głosowe wykonawców. Celem konkursu było przede wszystkim doskonalenie umiejętności recytatorskich i wokalnych oraz umożliwienie młodzieży o podobnych zainteresowaniach wymiany doświadczeń artystycznych.

Katarzyna Beyer, Dorota Kuźniewska, 2014-03-27 14:31:06