Dziś jest wtorek, 16 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 106 dni.

Hasło dla Ciebie: "Rozłożenie dowolnego urządzenia na części jest proste, ponowne jego złożenie, tak żeby działało, jest niemożliwe."

Uroczystości patriotyczne 3 i 8 maja

Delegacja uczniów i nauczycieli oraz poczet sztandarowy Gimnazjum wzięli udział w obchodach upamiętniających 224 – rocznicę uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Święto rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, która odprawiona została w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy, przy obelisku, odbyła się uroczystość patriotyczna z udziałem pocztów sztandarowych, powiatowych i gminnych władz samorządowych, instytucji i organizacji społecznych oraz delegacji młodzieży szkolnej i dzieci z nowotomyskich przedszkoli.

Jeszcze bardziej uroczysty charakter miały obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w dniu Narodowego Dnia Zwycięstwa 8 maja. Z udziałem przedstawicieli powiatowych i gminnych władz samorządowych, związków kombatanckich, pocztów sztandarowych, harcerzy, oraz delegacji partii politycznych, stowarzyszeń, instytucji społecznych Nowego Tomyśla, szkół , i przedszkoli, odbyło się patriotyczne spotkanie pokoleń przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślały kotyliony w barwach narodowych, którymi udekorowani byli uczestnicy obchodów Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Tomyślu. Wartę honorową przy pomniku zaciągnęli nowotomyscy harcerze. Po uroczystości, do późnych godzin wieczornych, trwały koncerty zespołów muzycznych, konkursy przygotowane przez harcerzy, grupa rekonstrukcyjna z Bukowca przygotowała inscenizację posterunku granicznego, a wydarzenia zakończył ognisty happening "Pożoga 1939-1945"

Zdjęcia można obejrzeć w serwisach Gminy Nowy Tomyśl, Nowy Tomyśl - nasze miasto i Nowy Tomyśl- nowiny lokalne.

Andrzej Wałęsa, 2015-05-11 23:23:41