Dziś jest czwartek, 28 marca 2024 . Od początku roku upłynęło: 87 dni.

Hasło dla Ciebie: "W każdym programie błędy wykazują skłonność do występowania w tym miejscu, które sprawdzasz jako ostatnie."

NOC FILMOWA W GIMNAZJUM

Jak co roku, raz w semestrze, odbywa się w naszej szkole „Noc filmowa”, która tym razem zorganizowana została w nocy z 29 na 30 maja. W wydarzeniu, które odbyło się w świetlicy szkolnej, wzięło udział 32 uczniów klas I, II i III przebywających pod opieką nauczycieli p. Iwony Olichwier, p. Anny Adamczak oraz p. Doroty Parniewicz. Spotkanie zaczęło się o godz. 20:00 w piątek i zakończyło o 6:00 rano w sobotę. Nocleg w świetlicy szkolnej wymagał odpowiedniego przygotowania, toteż „święto” rozpoczęło się od rozłożenia materacy i śpiworów – nie zabrakło nawet prawdziwych kołder i poduszek. O godz. 22:30 odbyła się wspólna kolacja, podczas której uczniowie delektowali się specjałami kuchni włoskiej i tureckiej.

Jednak głównym celem nocy filmowej było odtworzenie i wspólne oglądanie różnych produkcji filmowych. W repertuarze znalazły się różne gatunki filmowe: komedia w doskonałej polskiej obsadzie pt. „Wkręceni 2”, thriller psychologiczny pt. „Chłopak z sąsiedztwa” opowiadający historię młodej nauczycielki prześladowanej przez ucznia oraz dramat pt. „Odruch serca” – opowiadający prawdziwą historię młodych ludzi walczących z rozprzestrzeniającą się na początku lat 80 – tych w Ameryce śmiertelną chorobą – AIDS. Po każdym filmie nie zabrakło pogawędek i dyskusji na tematy poruszane w filmach, a całości spotkania towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera. Noc filmowa, jak zawsze, była okazją do wzajemnej integracji oraz ciekawego spędzenia czasu z kolegami i koleżankami ze szkoły. Wszystkich zainteresowanych gimnazjalistów zapraszamy na kolejne spotkanie już w przyszłym roku szkolnym.

Anna Adamczak, Iwona Olichwier, Dorota Parniewicz, 2015-06-03 15:35:59