Hasło dla Ciebie: "Ci, którzy potrafią ? robią. Ci, którzy nie potrafią ? uczą."

Nasi siatkarze plażowi brązowymi medalistami w Wielkopolsce

Dobra passa nie opuszcza naszych siatkarzy plażowych, którzy 10 czerwca 2015 reprezentowali nasz rejon w Finale Województwa Wielkopolskiego w Plażowej Piłce Siatkowej. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się na doskonale przygotowanych boiskach we Wrześni.

Do walki o mistrzowski tytuł stanęło szesnaście najlepszych dwuosobowych zespołów z całej Wielkopolski. Zawody rozgrywane były systemem brazylijskim.

Nasza drużyna - Bartosz Woźny i Piotr Mentlewicz w pierwszym meczu trafiła na zespół z Puszczykowa, z którym wygrała dopiero w tiabreaku. Kolejny mecz nasi chłopacy zagrali z Krotoszynem i niestety przegrali to spotkanie, przechodząc na prawą stronę drabinki rozgrywek. Drugi przegrany mecz w tej fazie turnieju powodował odpadnięcie z mistrzostw. Widmo odpadnięcia z gry o medale skutecznie zmotywowało naszych zawodników. Następne trzy mecze to wygrane z Krobią, Zbąszyniem i Czarnkowem.

W półfinale mistrzostw Bartek i Piotr dostali szansę rewanżu za przegrany mecz z Krotoszynem. Jednak mimo dużo lepszej gry niż w pierwszym meczu ponownie ulegli przyszłemu mistrzowi tegorocznych rozgrywek. W walce o trzecie miejsce nasi siatkarze spotkali się z Kaliszem i zdecydowanie pokazali, że zasługują na miejsce na podium.

Naszych siatkarzy dopingowały ich koleżanki Olga Jaworowicz i Matylda Jankowska, które także fotografowały swoich kolegów w akcji.

Mariusz Rychter, 2015-06-18 06:18:10