Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Hasło dla Ciebie: "Zawsze sprawiaj wrażenie, że osiągnąłeś już swój poziom niekompetencji."

Kangury w SOSie własnym.

Pierwszy etap za nami więc czas na małe podsumowanie. Siatkarze II klasy SOS, występujący w rozgrywkach młodzików Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej jako MUKS Kangur Nowy Tomyśl, rozegrali swoje pierwsze trzy turnieje kwalifikacyjne do ćwierćfinału Mistrzostw Województwa. Wystąpili w sześciu meczach, wszystkie wygrywając bez większych problemów, pokonując zespoły UKS ZS 4 RATAJE Poznań i SMS JOKER Piła, awansując do dalszego etapu z pierwszego miejsca w grupie. Nasz zespół zaskoczył rywali i samego trenera swobodą bycia na boisku przed widownią, także na terenie przeciwników, oraz niesamowitą energią gry, czyli cechami rzadko spotykanymi w tym wieku. Tylko pogratulować.
Można to zauważyć na materiale filmowym oraz na podstawie analizy meczowych statystyk.

Trzeba pamiętać, że przedstawionych danych nie można porównywać ze wynikami profesjonalnych statystyk seniorów obliczanych programem "Data Voley". W naszym przypadku są to tylko proste wyniki stosunku zdobytych punktów do wszystkich zagrań, z uwzględnieniem zepsutych, we wszystkich sześciu meczach. Nie można też porównywać wyników zawodników przyjmujących piłkę w każdej akcji (E. Kaciczak, D. Pilz) z tymi, których głównym zadaniem jest atak i blok (A. Piechota, D. Subsar, F. Wieczorek) czy z tymi którzy decydują o przebiegu gry, czyli rozgrywającymi (J. Boulefaa, J. Dymkowski), lub ciężką pracą libero, przyjmującego i broniącego trudne piłki.

Ranking zdobytych punktów:

• Hubert Karbowski 18
  • Dagobert Pilz 15
  • Adrian Piechota 13
Najlepiej punktujący na siatce: atak, kiwnięcie, blok
  • Ernest Kaciczak 49
  • Dagobert Pilz 42
  • Dawid Subsar 22
  • Hubert Karbowski 18
  • Adrian Piechota 12
Zawsze należy pamiętać, że we wszystkich tych zdobyczach swój udział mają rozgrywający i libero czyli Jonasz Boulefaa, Jakub Dymkowski i Jakub Pietrucha.

Kolejne mecze już wkrótce. Zapraszamy.

Darek Pilz, 2014-10-13 11:37:57