Dziś jest czwartek, 1 maja 2025 . Od początku roku upłynęło: 120 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Rzeczy ulegają zniszczeniu, wprost proporcjonalnie do swej wartości."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty


Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki



System szkolnych kart dostępowych PKO BP uruchomiony.


Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu znalazło się w gronie pięciu szkół, które w ramach współpracy z PKO Bankiem Polskim korzystają z karty szkolnej. Atrakcyjna karta z wybranym przez szkołę wizerunkiem łączy w sobie funkcję karty dostępu do szkoły z funkcją płatniczą. W dniu 24 listopada br. nastąpiło oddanie do użytku systemu kart szkolnych PKO BP w naszej szkole z udziałem dyrektora I Oddziału PKO w Nowym Tomyślu Władysława Nowickiego, przedstawicieli oddziału regionalnego w Poznaniu i centrali w Warszawie oraz władz samorządowych Nowego Tomyśla - Burmistrza Henryka Helwinga i przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej Barbary Jandy, w obecności licznej grupy reprezentantów gimnazjalistów. W szkołach uczestniczących w pilotażu zainstalowany został system kontroli dostępu w postaci elektrozamków. Uczniowie i pracownicy szkoły zostali wyposażeni w specjalne karty umożliwiające wejście do szkoły. Każda ze szkół posiada indywidualny, wybrany przez siebie wizerunek awersu karty. Uczniowie Gimnazjum w Nowym Tomyślu korzystają od dziś z kart z wybranym przez siebie wizerunkiem.

- System dostępowych kart szkolnych PKO Banku Polskiego to nowe, ale bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala na poprawę stanu bezpieczeństwa uczniów w szkole. Pozwala na pełną identyfikację osób przebywających w budynku, przeciwdziała skutecznie spóźnieniom i opuszczaniu szkoły podczas przerw, a przez to szybkie przeciwdziałanie ewentualnym zdarzeniom tego rodzaju. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w tak dużej placówce jak nasza, liczącej ponad 600 uczniów i 100 pracowników. Poza walorami związanymi z bezpieczeństwem, zaletą systemu jest także wymiar edukacyjny – uczenie odpowiedzialności za prowadzenie przy użyciu pierwszej karty drobnych operacji finansowych, dokonywanie zakupów, w tym również w Internecie, a tym samym świadome zarządzanie własnymi środkami – mówi Andrzej Wałęsa, Dyrektor Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów w związku z wdrożeniem systemu i produkcją kart. Użytkowanie karty zarówno w zakresie dostępu do szkoły, jak i funkcji płatniczej, także nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wyposażenie szkoły w system kontroli dostępu zostało sfinansowane ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego, zaś za produkcję i dostarczenie kart z indywidualnym wizerunkiem szkoły był odpowiedzialny PKO Bank Polski.

Karty dostępu do szkół posiadają także funkcję płatniczą. Opiera się ona na modelu karty przedpłaconej, do której przypisany jest techniczny numer rachunku. Kartę można zasilać, przelewając lub wpłacając środki w oddziale PKO właśnie na ten numer rachunku.

- Poprzez projekt karty szkolnej chcemy wspólnie z nauczycielami i rodzicami jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie szkoły. Wyposażając natomiast kartę szkolną w funkcję płatniczą, umożliwiamy uczniom praktyczną naukę zarządzania własnymi finansami, a także oswojenie się z instrumentem, którego z pewnością będą używać w dorosłym życiu. Projekt Karty Szkolnej wpisuje się także w ideę promowania płatności bezgotówkowych, które są wygodne, bezpieczne i szybkie - podkreśla Tomasz Górnicki, lider projektu karty szkolnej w PKO Banku Polskim.

Karta szkolna ma domyślnie wyłączoną funkcję płatniczą i tylko od ucznia oraz jego rodziców zależy czy będzie z niej korzystać. Możliwość dokonywania płatności kartą szkolną można aktywować poprzez pierwsze użycie karty np. w sklepie lub w bankomacie PKO Banku Polskiego, potwierdzając ją przypisanym do karty numerem PIN. Karta umożliwia dokonywanie płatności na całym świecie, w tym także płatności w internecie oraz płatności zbliżeniowych. Gotówkę można wypłacać bez prowizji w ponad 3 tysiącach bankomatów PKO.

Program karty szkolnej jest dedykowany dla szkół ponadpodstawowych. W pilotażu uczestniczy pięć szkół: jedna z Gniezna, jedna z Nowego Tomyśla, dwie z Wrocławia oraz jedna z Puław. Łącznie PKO Bank Polski wyda uczniom w tych szkołach prawie 4,5 tysiąca kart. W ramach wsparcia edukacji ekonomicznej uczniów, Bank przygotował także scenariusz lekcji dotyczącej bezpiecznego poruszania się w świecie finansów, w tym bezpiecznego korzystania z kart płatniczych. Pracownicy Banku przeprowadzą takie lekcje wśród uczniów szkół biorących udział w pilotażu.


Andrzej Wałęsa, 2014-11-24 19:11:07

Wszystkie informacje >>

zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny



Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy








Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się