Dziś jest czwartek, 18 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 108 dni.

Hasło dla Ciebie: "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz."

Targi edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych.

Już niedługo, bo od 11 maja do 2 czerwca 2015 r. uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum będą musieli podjąć ostateczną decyzję o wyborze dalszej drogi kształcenia i złożyć dokumenty do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. By im to ułatwić w dniu 18 marca br. zorganizowane zostały, z inicjatywy dyrektora szkoły, targi edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych, które najczęściej wybierają absolwenci naszej szkoły. Z zaproszenia skorzystały nowotomyskie placówki: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. M. Kopernika, Zespół Szkół Nr 2 Im. S. Staszica i Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi, a także Zespoły Szkół Nr 1 i 2 w Zbąszyniu, Zespół Szkół w Opalenicy, Zespół Szkół RCKU w Trzciance oraz dwa zespoły spoza powiatu nowotomyskiego: Zespół Szkół Technicznych w Zbąszynku i Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu.

Dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie - często nasi absolwenci, zaprezentowali oferty edukacyjne swoich szkół, wskazywali ich mocne strony, propozycje udziału w projektach edukacyjnych i zajęciach pozalekcyjnych, możliwości współpracy z uczelniami wyższymi i szanse odbywania zagranicznych praktyk zawodowych oraz zapraszali na swoje "otwarte drzwi". Wiele ze szkół przygotowało materiały promocyjne, a na stoiskach prezentowało wizytówki filmowe działalności swojej placówki. Nasi uczniowie mieli też szanse odbyć bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami szkół i uczniami.

Mamy nadzieję, że targi edukacyjne pozwoliły jeszcze bardziej przybliżyć szkoły ponadgimnazjalne naszym absolwentom, a to pozwoli dokonać im jak najlepszego wyboru kolejnego szczebla kształcenia.

Andrzej Wałęsa, 2015-03-19 21:34:36