Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Hasło dla Ciebie: "W poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi."

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

We wtorek , 1 września o godzinie 10:00 odbyła się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2015/2016. Oficjalne otwarcie nowego roku odbyło się na boisku szkolnym, z udziałem Sztandaru Szkoły, w gronie ponad 650. uczniów w 25 oddziałach oraz 70. nauczycieli i reprezentantów rodziców. W uroczystości wziął udział Burmistrz Nowego Tomyśla dr Włodzimierz Hibner. Po wysłuchaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor Gimnazjum Andrzej Wałęsa, który powitał wszystkich uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, dla których utworzono 8 oddziałów /1,5 oddziału z dodatkowym modułem zajęć z wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych w języku angielskim, 1 oddział klasy sportowej SOS, 1 oddział z dodatkowym modułem "laboratorium biologiczno- chemiczne", 1 oddział z dodatkowym modułem zajęć "adepci kodowania i programowania" oraz 3,5 oddziału o ramowym programie kształcenia ogólnego/ i zachęcił wszystkich uczniów do intensywnej pracy, wytrwałości i różnorodnej aktywności pozwalającej na osiągnięcie sukcesu na koniec roku. Życzenia przekazał także burmistrz Włodzimierz Hibner, który podkreślił szczególne znaczenia wieku gimnazjalnego dla dalszej edukacji i późniejszych sukcesów w życiu oraz szanse, które daje uczniom właśnie nasze Gimnazjum. A ponieważ mieszka blisko szkoły "będzie miał też gimnazjalistów na oku". Szkolną inaugurację nowego roku szkolnego zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu szkoły, a potem spotkania z wychowawcami w klasach.

Uroczystość w szkole poprzedziła o godz. 9:00 Msza Św. odprawiona z udziałem Sztandaru Szkoły, w intencji nowego roku szkolnego w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dzień 1 września to także rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu, z okazji 76. rocznicy napaści hitlerowskiej na Polskę odbyły się uroczystości gminne przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, w których uczestniczyła delegacja uczniów oraz poczet sztandarowy szkoły. Materiał fotograficzny z uroczystości dostępny jest na stronie UM w Nowym Tomyślu: www.nowytomysl.pl

W przeddzień nowego roku szkolnego, podczas inauguracyjnego zebrania Rady Pedagogicznej w dniu 31 sierpnia br. dalsze powierzenie funkcji wicedyrektora Gimnazjum wraz z gratulacjami otrzymał Dariusz Pilz oraz wręczone zostały gratulacje nauczycielkom, które w okresie wakacji letnich z powodzeniem zakończyły postępowania egzaminacyjne na wyższy stopień awansu zawodowego.. Stopień nauczyciela mianowanego uzyskały Lucyna Bernaczyk i Małgorzata Handzewniak – nauczycielki języka angielskiego oraz Agnieszka Roj - wychowawca świetlicy. Nauczycielki odebrały akt mianowania i złożyły ślubowanie podczas spotkania z Burmistrzem Nowego Tomyśla w dniu 25 08 br. W gronie RP powitano nauczycieli rozpoczynających pracę w naszym Gimnazjum: Malwinę Beygę /chemia/, Jarosława Kasperka /j. niemiecki/ oraz Konrada Stachowiaka /wych. fiz. - SOS/. Liczne grono nauczycieli naszego Gimnazjum obchodziło też w tym roku jubileusze swojej pracy zawodowej. Gratulacje z tej okazji przekazał dyrektor Gimnazjum za 40 lat pracy zawodowej Emilii Wałęsie, za 35 lat pracy zawodowej Małgorzacie Płóciennik, za 30 lat pracy Renacie Andrzejczak i Elżbiecie Dzierżyńskiej oraz za 20 lat pracy Marlenie Jarczewskiej i Marzenie Lemańskiej. Ponadto jubileusz 40 lecia pracy obchodziła też Małgorzata Brauer - pracownik administracji i obsługi szkoły, która także otrzymała okolicznościowy list gratulacyjny. Podczas zebrania RP wyrażono też podziękowanie i uhonorowano Nagrodą Dyrektora Szkoły nauczycielkę oligofrenopedagogiki Emilię Wałęsę, która z dniem 31 08 2015 zdecydowała się zakończyć pracę zawodową i przejść na emeryturę.

Andrzej Wałęsa, 2015-09-02 20:38:20