Hasło dla Ciebie: "Wyjątki są liczniejsze od reguł. Od wszystkich uznanych wyjątków istnieją wyjątki. Jeżeli opanowałeś już wszystkie wyjątki, to nie pamiętasz jakich reguł dotyczyły."

"Cudze chwalicie swego nie znacie"

Tylko 10 kilometrów od Nowego Tomyśla w Wąsowie znajduje się barokowo-klasycystyczny pałac-siedziba rodowa Sczanieckich otoczony urokliwym parkiem, w którym rosną 300-letnie buki i dęby. Klasa III L pierwszego dnia astronomicznej jesieni 22 września właśnie tam wybrała się na wycieczkę rowerową.

Dodatkowym atutem takiej wycieczki jest wyprawa ścieżką rowerową, którą można bezpiecznie dotrzeć do celu. Na przejażdżce bryczką parkowymi alejkami podziwialiśmy piękne widoki w promieniach już jesiennego słońca, potem jeszcze kilka fotek na mostku w altanie pałacowej z fontanną i Pałacem Hardta w tle. Kolejnym celem wycieczki była Zagroda Pałacu gdzie znajduje się ,,małe zoo". Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wiele ciekawostek z życia zwierząt znajdujących się tam, aż nadszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek. Podczas biesiadowania usłyszeliśmy najważniejsze wydarzenia z historii obu pałaców a wszystko to dzięki panu Jarosławowi Szurka, który z wielką pasją opowiadał o swoich zwierzętach i dawnych dziejach. Słoneczny i ciepły dzień dodatkowo umilał nam wycieczkę. Mieliśmy lekcje w parku i Zagrodzie Pałacu. Dużo biologi, trochę historii, języka polskiego, matematyki i oczywiście wychowanie fizyczne, bo przejechaliśmy w sumie 24km i 200 metrów spacerkiem rowerowym, bo z prędkością 12km/godz. Z pełnym bagażem wrażeń wróciliśmy do domu. Co za dzień. Naprawdę wycieczka rowerowa godna polecenia.

Wiesława Skoczylas, 2015-09-29 08:14:00