Dziś jest środa, 3 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 154 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Dyplomata to ktoś, kto mówi ci, abyś poszedł do diabła, a ty cieszysz się na podróż."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikatySukces na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Poznaniu!


W dniu 16 kwietnia 2016r. trzy uczennice naszego Gimnazjum - Zofia Karafa, Anastazja Kowalska i Aleksandra Patan - zaprezentowały przygotowane przez siebie utwory na Festiwalu Piosenki Francuskiej, który został zorganizowany po raz 34 przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej w Poznaniu.

Jury oceniało walory głosowe, poprawność językową, dykcję, interpretację utworu oraz dobór repertuaru uczestników Festiwalu. Z prawdziwą radością chciałabym poinformować, że Zofia Karafa z klasy 2 E zajęła trzecie miejsce, a Anastazja Kowalska z 2 A - drugie miejsce w kategorii Gimnazjów tegorocznego Festiwalu. Jest to niewątpliwie ogromny sukces, ponieważ dla uczniów naszej szkoły nauka francuskiego zaczyna się dopiero w gimnazjum, a na Festiwalu konkurują między innymi z uczniami z dwujęzycznych szkół polsko-francuskich. Zofia Karafa zawdzięcza trzecie miejsce na podium brawurowemu wykonaniu piosenki z repertuaru ZAZ „Paris sera toujours Paris”. Z wielką swobodą zaśpiewała piosenkę w klimacie retro o tekście bardzo trudnym, wykonywanym w bardzo szybkim tempie i wymagającym świetnego opanowania języka francuskiego.

Drugie miejsce zdobyła Anastazja Kowalska za wyjątkowo piękną interpretację piosenki LOUANE pt. „Jour 1”. Anastazja wykazała się nie tylko wybitną wrażliwością liryczną, Jury doceniło również fakt, że jej wymowa i dykcja odpowiadają poziomowi native speakera.

Mam nadzieję, że szkolna społeczność będzie miała okazję posłuchać naszych Laureatek na szkolnych uroczystościach.

Serdeczne gratulacje dla utalentowanych nagrodzonych oraz życzenia dalszych sukcesów!


Małgorzata Paszke, 2016-04-19 22:21:26

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się