Hasło dla Ciebie: "Element wybrany losowo z grupy o 99-procentowej wiarygodności, będzie należał do pozostałego procenta."

XI TURNIEJ MATEMATYCZNY „PIRAMIDA”

W dniu 28 kwietnia 2016 r. odbyła się XI edycja Turnieju Matematycznego „Piramida” dla szkół podstawowych powiatu nowotomyskiego. Turniej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli.

W tym roku do współzawodnictwa przystąpiło 10 trzyosobowych zespołów, które reprezentowały szkoły z Borui Kościelnej, Lwówka, Michorzewa, Nowego Tomyśla, Opalenicy, Porażyna, Przyprostyni, Rudnik, Wąsowa i Zbąszynia.

Tegorocznym zmaganiom młodych matematyków towarzyszyła myśl Roberta Recorde’a: „Oprócz matematyki nie istnieje żadna niezawodna wiedza z wyjątkiem tej, która wywodzi się z matematyki”.

Wśród zaproszonych gości byli obecni: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Katarzyna Łukaszewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców – Justyna Bronka, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Komunikacji Społecznej – Marek Nyćkowiak. Turniej otworzył dyrektor Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu Andrzej Wałęsa witając młodzież, nauczycieli i gości.

W pierwszej części uczniowie indywidualnie rozwiązywali test konkursowy, który składał się z 12 zadań zamkniętych i 3 zadań otwartych, za które mogli maksymalnie uzyskać po 27 punktów.

Po krótkiej przerwie uczestnicy w ciągu 30 minut rozwiązywali również indywidualnie test przygotowany na iPadach w aplikacji Socrative. Ta część konkursu była dla uczniów niewątpliwie najatrakcyjniejsza.

Każda drużyna łącznie z obu części konkursu mogła maksymalnie zdobyć 171 punktów.

Komisja konkursowa w składzie: Justyna Napierała, Jolanta Spychała, Justyna Buczkowska po sprawdzeniu prac wyłoniła laureatów.

W klasyfikacji drużynowej w tym roku najwyższy wynik i tym samym I miejsce zdobył zespół Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy, II miejsce – zespół Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu, III miejsce – zespół Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach.

Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce – Julia Stefańska – SP Opalenica, opiekun pani Grażyna Szulc
II miejsce – Amelia Łopata – SP Opalenica, opiekun pani Grażyna Szulc
III miejsce – Emilia Phillips – SP nr 2 Nowy Tomyśl, opiekun pani Agata Nowak

Piramidy, dyplomy i upominki zwycięzcom i uczestnikom turnieju wręczyli: pani Katarzyna Łukaszewicz, pani Justyna Bronka, pan Marek Nyćkowiak, pan Andrzej Wałęsa, gratulując wysokich wyników w konkursie.

Fundatorami nagród tegorocznej „Piramidy” byli: Rada Rodziców Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, Wydział Organizacyjny i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, Wydział Edukacji, Kultury i Komunikacji Społecznej Starostwa Nowotomyskiego. Drewniane statuetki w kształcie piramid, o które uczniowie tak dzielnie walczyli, wykonał pan Jerzy Przybylski z Jastrzębska Starego.

Dziękujemy wszystkim pracownikom i młodzieży Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, którzy pomogli nam w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu konkursu.

Justyna Napierała, Jolanta Spychała, Justyna Buczkowska, 2016-04-29 11:42:14