Dziś jest środa, 3 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 154 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa odruchowe, powszechne oraz testy komputerowe."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikatyXI TURNIEJ MATEMATYCZNY „PIRAMIDA”


W dniu 28 kwietnia 2016 r. odbyła się XI edycja Turnieju Matematycznego „Piramida” dla szkół podstawowych powiatu nowotomyskiego. Turniej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli.

W tym roku do współzawodnictwa przystąpiło 10 trzyosobowych zespołów, które reprezentowały szkoły z Borui Kościelnej, Lwówka, Michorzewa, Nowego Tomyśla, Opalenicy, Porażyna, Przyprostyni, Rudnik, Wąsowa i Zbąszynia.

Tegorocznym zmaganiom młodych matematyków towarzyszyła myśl Roberta Recorde’a: „Oprócz matematyki nie istnieje żadna niezawodna wiedza z wyjątkiem tej, która wywodzi się z matematyki”.

Wśród zaproszonych gości byli obecni: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Katarzyna Łukaszewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców – Justyna Bronka, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Komunikacji Społecznej – Marek Nyćkowiak. Turniej otworzył dyrektor Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu Andrzej Wałęsa witając młodzież, nauczycieli i gości.

W pierwszej części uczniowie indywidualnie rozwiązywali test konkursowy, który składał się z 12 zadań zamkniętych i 3 zadań otwartych, za które mogli maksymalnie uzyskać po 27 punktów.

Po krótkiej przerwie uczestnicy w ciągu 30 minut rozwiązywali również indywidualnie test przygotowany na iPadach w aplikacji Socrative. Ta część konkursu była dla uczniów niewątpliwie najatrakcyjniejsza.

Każda drużyna łącznie z obu części konkursu mogła maksymalnie zdobyć 171 punktów.

Komisja konkursowa w składzie: Justyna Napierała, Jolanta Spychała, Justyna Buczkowska po sprawdzeniu prac wyłoniła laureatów.

W klasyfikacji drużynowej w tym roku najwyższy wynik i tym samym I miejsce zdobył zespół Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy, II miejsce – zespół Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu, III miejsce – zespół Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach.

Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce – Julia Stefańska – SP Opalenica, opiekun pani Grażyna Szulc
II miejsce – Amelia Łopata – SP Opalenica, opiekun pani Grażyna Szulc
III miejsce – Emilia Phillips – SP nr 2 Nowy Tomyśl, opiekun pani Agata Nowak

Piramidy, dyplomy i upominki zwycięzcom i uczestnikom turnieju wręczyli: pani Katarzyna Łukaszewicz, pani Justyna Bronka, pan Marek Nyćkowiak, pan Andrzej Wałęsa, gratulując wysokich wyników w konkursie.

Fundatorami nagród tegorocznej „Piramidy” byli: Rada Rodziców Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, Wydział Organizacyjny i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, Wydział Edukacji, Kultury i Komunikacji Społecznej Starostwa Nowotomyskiego. Drewniane statuetki w kształcie piramid, o które uczniowie tak dzielnie walczyli, wykonał pan Jerzy Przybylski z Jastrzębska Starego.

Dziękujemy wszystkim pracownikom i młodzieży Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, którzy pomogli nam w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu konkursu.


Justyna Napierała, Jolanta Spychała, Justyna Buczkowska, 2016-04-29 11:42:14

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się