Dziś jest środa, 3 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 154 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Wszystkie prawa są udawaniem rzeczywistości."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikatyFinał Wojewódzki Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego


W sobotę 7 maja br. nasze Gimnazjum było gospodarzem XLIV Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Zmagania w turnieju toczyły trzyosobowe zespoły w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe /6 drużyn/, gimnazja /9 drużyn/ i szkoły ponadgimnazjalne /5 drużyn/. Tegoroczny finał wojewódzki obejmował aż 9 konkurencji rozgrywanych jednego dnia. Na początek w sali gimnastycznej uczestnicy musieli indywidualnie rozwiązać testy: krajoznawczy, topograficzny i turystyczny, czyli odpowiedzieć w sumie na 80 różnego rodzaju pytań i zadań. Po chwili przerwy czekały na nich testy zespołowe. Drużyny rozpoznawały rośliny i zwierzęta, odpowiadały na pytania z wiedzy na temat parków krajobrazowych naszego województwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Potem wszyscy uczestnicy przenieśli się do Parku im. Feliksa Szołdrskiego, gdzie przygotowano dla nich trasy marszu na orientację. Po powrocie do Gimnazjum czekały jeszcze rowerowy tor sprawnościowy, który przeprowadzony został pod okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, wykazanie się praktycznymi umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy, sprawdzanymi przez druhów z OSP w Bukowcu, mierzenie odległości w terenie, gra z busolą i ocena posiadanych odznak turystycznych.

Po podsumowaniu wszystkich wyników, w poszczególnych grupach wiekowych najlepsze okazały się zespoły: Szkoły Podstawowej w Skokach, Gimnazjum Stowarzyszenia "Rodzice-Dzieciom" w Gnieźnie oraz startująca w kategorii ponadgimnazjalnej drużyna absolwentów SKKT-PTTK w Pniewach. Zwycięzcy turnieju wojewódzkiego będą reprezentować województwo wielkopolskie podczas Finału Centralnego w Rybniku (woj. śląskie).

W kategorii gimnazjów dobrze zaprezentowały się, debiutujące w tak wymagającym turnieju, nasze drużyny: 1. zespół w składzie Aleksander Ludwiczak, Maciej Łuczak i Miłosz Szczeciński zajęli IV miejsce, natomiast 2. zespół w składzie Julia Warmuz, Jan Dzieżyc i Marcin Dołżański zajęli VIII miejsce. Współorganizatorami nowotomyskiego finału turnieju były m.in. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Urząd Miejski w Nowym Tomyślu, Nowotomyski Ośrodek Kultury oraz Oddział PTTK w Szamotułach. Opiekunkami naszych zespołów były Renata Albrecht-Buda, Izabella Michalak-Knop i Małgorzata Płóciennik.


Andrzej Wałęsa, 2016-05-12 21:57:42

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się