Dziś jest środa, 3 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 154 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Zawsze sprawiaj wrażenie, że osiągnąłeś już swój poziom niekompetencji."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikatyWizyta samorządowców z Ukrainy


W dniach 16 – 19 maja 2016 roku w Nowym Tomyślu gościła delegacja samorządowców z Ukrainy z gminy Pidvolochysk (obwód tarnopolski). Wizyta w naszym mieście była związana z realizacją projektu pn. „Zwiększenie udziału mieszkańców w planowaniu strategicznym i planowaniu świadczenia usług publicznych w nowych połączonych hromadach na Ukrainie”. Jest to przedsięwzięcie realizowane przez Związek Miast Polskich przy współfinansowaniu ze środków Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji. Celem projektu jest przekazanie ukraińskim samorządowcom i przedstawicielom organizacji społeczeństwa obywatelskiego, polskich doświadczeń w zakresie planowania strategicznego i świadczenia usług publicznych.

Nowy Tomyśl znalazł się w gronie 5 polskich miast, w których przeprowadzono wizytę studyjną w ramach projektu. Gościli u nas: Vitalii Datsko (Mer Gminy Pidvolochysk), Maryana Kuzmin (naczelnik wydziału ds. organizacji i wdrażania) oraz Ihor Hirchak (konsultant w obwodzie tarnopolskim, Dyrektor wykonawczy Oddziału Regionalnego ZMU w Tarnopolu).

W drugim dniu pobytu w Nowym Tomyślu ukraińska delegacja odbyła blisko 2.godzinne spotkanie w Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego, podczas którego dyskutowano na temat struktury oświaty w naszej gminie, zasad finansowania oraz zadań i kompetencji samorządu w zakresie organizacji opieki i kształcenia. Rozmawiano o organizacji Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych (KASSK), a także zapoznano się z tematyką tworzenia oddziałów o dodatkowych modułach kształcenia. Goście, w towarzystwie zastępcy Burmistrza Nowego Tomyśla Pawła Mordala i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Katarzyny Łukaszewicz, obejrzeli też fragment lekcji języka polskiego w klasie I E prowadzonej przez Grzegorza Piątasa, pozostając pod wielkim wrażeniem zaawansowania technologicznego i umiejętności wykorzystania TIK-u w procesie edukacji.

Andrzej Wałęsa, 2016-05-30 12:43:08

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się