Dziś jest środa, 3 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 154 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Bardzo dużo można zauważyć, gdy się patrzy."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikatyKONKURS „WRITE-ON”
"A project designed with your classroom in mind."


I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Pisania w Języku Angielskim „Write On” już za nami.
W dniu 2 czerwca w naszym Gimnazjum odbyło się uroczyste podsumowanie tego konkursu.
Kilka tysięcy uczniów z ponad dwustu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski wzięło udział w tym konkursie. Finaliści Konkursu Write On otrzymali nagrody i dyplomy.

Konkurs „Write On” to Ogólnopolski Konkurs Pisania w Języku Angielskim objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej został zorganizowany przez Cambridge English Language Assessment. Celem konkursu, którego beneficjentami w równym stopniu byli uczniowie i nauczyciele było podniesienie stopnia znajomości oraz poziomu nauczania języka. Konkurs pozwolił uczniom sprawdzić swoje umiejętności konstruowania dłuższych form wypowiedzi pisemnej na poziomie średnio-zaawansowanym i wyższym średniozaawansowanym (poziom B1/B2).

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i rejonowego. I etap szkolny odbył się w nasze szkole 19 listopada 2015 r. Dwudziestu uczniów naszego Gimnazjum wzięło w nim udział. Uczniowie zmagali się z dużą konkurencją pisząc opowiadania na podany temat z wymaganą ilością słów 140-190. II etap rejonowy odbył się 19 marca br. Tym razem uczniowie mieli za zadanie napisać rozprawkę. W I etapie i zgodnie z regulaminem konkursu zostały wybrane tylko dwie, najlepsze prace uczniów, które zostały przesłane do dalszej weryfikacji przez eksperta Cambridge.

Prace naszych uczniów wzbudziły szczere uznanie ekspertów Cambridge English, a zasób słownictwa oraz oryginalna wyobraźnia jaką zademonstrowali piszący opowiadanie i rozprawkę pozytywnie zaskoczyła zarówno naszych nauczycieli jak i niezależnych ekspertów. Finalistą etapu szkolnego Konkursu "Write On” został Owidiusz Pankowski ( kl. III E) a finalistką etapu rejonowego została Asenata Łuczak (kl. III a).

Dziękujemy i gratulujemy serdecznie!


Aneta Gorgoń-Matera, 2016-06-06 12:56:38

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się