Dziś jest niedziela, 20 października 2019 . Od początku roku upłynęło: 292 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Dyplomata to ktoś, kto mówi ci, abyś poszedł do diabła, a ty cieszysz się na podróż."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty



Gminny Finał Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2016


16 czerwca 2016 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner wręczył nagrody uczniom szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Nowy Tomyśl, którzy uzyskali najlepsze wyniki w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

Konkurs Kangur jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W ubiegłym roku przystąpiło do niego ponad 6 mln uczestników z 56. krajów Europy, Azji, Ameryki i Australii i rozegrany został jak zwykle równocześnie we wszystkich krajach w trzeci czwartek marca. W Polsce głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych przy Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronat sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kangur rozgrywany jest w następujących kategoriach:
ŻACZEK dla klas II szkół podstawowych
MALUCH dla klas III i IV szkół podstawowych
BENIAMIN dla klas V i VI szkół podstawowych
KADET dla klas I i II gimnazjów
JUNIOR dla klas III gimnazjów, klas I liceów i techników oraz zasadniczych szkół zawodowych
STUDENT dla klas II i III liceów oraz klas II, III i IV techników

W tegorocznym konkursie Kangur Matematyczny wyróżnienia na szczeblu międzynarodowym zgodnie ze swoimi kategoriami wiekowymi otrzymali:

Migoń Miłosz kl.2 SP 2 Nowy Tomyśl
Pajchrowski Antoni kl. 2 SP 1 Nowy Tomyśl
Majewska Maja kl.2 SP 2 Nowy Tomyśl
Beder Antonina kl.3 SP Boruja Kościelna
Kapustka Oskar kl.3 SP 1 Nowy Tomyśl
Kaczmarek Borys kl.3 SP 2 Nowy Tomyśl
Siuda Oliwia kl.3 SP Bukowiec
Zioło Jakub kl.3 SP Bukowiec
Gajewska Aleksandra kl.4 SP 2 Nowy Tomyśl
Geisler Mateusz kl.4 SP Sątopy
Sosiński Maksymilian kl.4 SP 2 Nowy Tomyśl
Krawczyk Katarzyna kl.4 SP Sątopy
Dolecki Wiktor kl.5 SP 2 Nowy Tomyśl
Kalinowski Dawid kl.5 SP 1 Nowy Tomyśl
Wojciechowska Amelia kl.5 SP 2 Nowy Tomyśl
Simon Igor kl.6 SP 2 Nowy Tomyśl
Philips Emilia kl.6 SP 2 Nowy Tomyśl
Kaczmarek Makary kl.6 SP 2 Nowy Tomyśl
Pylińska Kalina kl.6 SP 2 Nowy Tomyśl
Czyżewski Jan kl.6 SP 2 Nowy Tomyśl
Fabian Maksymilian kl.1 Gim. Nowy Tomyśl
Lehmann Martyna kl.2 Gim Nowy Tomyśl
Karaś Maria kl. 2 Gim Nowy Tomyśl
Poschwald Adam kl.3 Gim Nowy Tomyśl

W bieżącym roku Konkurs odbył się 17 marca. Polska przystąpiła do Konkursu 25 raz, a Wielkopolska 23. W Gminie Nowy Tomyśl udział w nim wzięło 303 młodych matematyków z następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Jastrzębsku Starym – organizator: Małgorzata Wojciechowska (16 uczestników), Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Tomyślu – organizator: Mariusz Dolecki (58 uczestników), Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Tomyślu – organizator Mirosława Jurga (85 uczestników), Szkoła Podstawowa w Sątopach – organizator Anna Gajewska (21 uczestników), Szkoła Podstawowa w Borui Kościelnej – organizator Izabella Maciejewska (39 uczestników); Szkoła Podstawowa Bukowiec – organizator Agnieszka Słowińska (18 uczestników); Gimnazjum w Borui Kościelnej – organizator Iwona Śliczner (30 uczestników); Gimnazjum w Bukowcu – organizator Agnieszka Słowińska (2 uczestników) Gimnazjum w Nowym Tomyślu – organizator: Marzena Lemańska (34 uczestników).

Nagrody na poziomie gminy w postaci głośników bezprzewodowych, zestawów do badmintona , długopisów, latarek i przyborów geometrycznych, ufundowane przez samorząd Gminy Nowy Tomyśl, otrzymało 65 najlepszych uczniów :

I MIEJSCE
Migoń Miłosz kl.2 SP 2 Nowy Tomyśl
Beder Antonina kl.3 SP Boruja Kościelna
Gajewska Aleksandra kl.4 SP 2 Nowy Tomyśl
Dolecki Wiktor kl.5 SP 2 Nowy Tomyśl
Simon Igor kl.6 SP 2 Nowy Tomyśl
Fabian Maksymilian kl.1 Gim. Nowy Tomyśl
Lehmann Martyna kl.2 Gim. Nowy Tomyśl
Poschwald Adam kl.3 Gim. Nowy Tomyśl

II MIEJSCE
Pajchrowski Antoni kl.2 SP 1 Nowy Tomyśl
Kapustka Oskar kl.3 SP 1 Nowy Tomyśl
Geisler Mateusz kl.4 SP Sątopy
Wojciechowska Amelia kl.5 SP 2 Nowy Tomyśl
Philips Emilia kl.6 SP 2 Nowy Tomyśl
Marek Michał kl.1 Gim. Nowy Tomyśl
Karaś Maria kl.2 Gim. Nowy Tomyśl
Mania Bartłomiej kl.3 Gim. Nowy Tomyśl

III MIEJSCE
Majewska Maja kl.2 SP 2 Nowy Tomyśl
Kaczmarek Borys kl.3 SP 2 Nowy Tomyśl
Sosiński Maksymilian kl.4 SP 2 Nowy Tomyśl
Kalinowski Dawid kl.5 SP 1 Nowy Tomyśl
Kaczmarek Makary kl.6 SP 2 Nowy Tomyśl
Pylińska Karolina kl.6 SP 2 Nowy Tomyśl
Skrzypczak Samanta kl.1 Gim. Nowy Tomyśl
Jankiewicz Michał kl.2 Gim. Nowy Tomyśl
Chomontowicz Krzysztof kl.3 Gim. Nowy Tomyśl

IV MIEJSCE
Tatarski Igor kl.2 SP 1 Nowy Tomyśl
Siuda Oliwia kl.3 SP Bukowiec
Zioło Jakub kl.3 SP Bukowiec
Krawczyk Katarzyna kl.4 SP Sątopy
Karlińska Karolina kl.5 SP Boruja Kościelna
Czyżewski Jan kl.6 SP 2 Nowy Tomyśl
Korbanek Tomasz kl.1 Gim Nowy Tomyśl
Niepolski Jędrzej kl.2 Gim Nowy Tomyśl
Dołżański Marcin kl.3 Gim Nowy Tomyśl

V MIEJSCE
Gniadek Martyna kl.2 SP1 Nowy Tomyśl
Wesołek Miłosz kl.3 SP 1 Nowy Tomyśl
Strzelczak Mikołaj kl.4 SP Sątopy
Skowrońska Patrycja kl.5 SP 2 Nowy Tomyśl
Lehmann Wiktoria kl.6 SP 2 Nowy Tomyśl
Darmonos Adam kl.1 Gim Nowy Tomyśl
Hryniak Jan kl.2 Gim Boruja Kościelna
Klaus Anna Maria kl.3 Boruja Kościelna
Simon Mikołaj kl.3 Gim Nowy Tomyśl

Ponadto wyróżniono najlepszych uczniów z tych placówek, którzy w swojej szkole uzyskali najlepszy wynik, jednak ich osiągnięcie nie zmieściło się w piątce najlepszych wyników w gminie. Otrzymali je:

Huttowska Karolina kl.2 SP Boruja Kościelna
Kaczmarek Kamil kl.2 SP Sątopy
Sternal Emil kl.2 SP Bukowiec
Woś Dominik kl.2 SP Jastrzębsko Stare
Dulat Martyna kl.3 SP Jastrzębsko Stare
Rozum Aleksandra kl.3 SP Sątopy
Tritt Artur kl.3 SP Sątopy
Feliksiak Gracjan kl.4 SP Jastrzębsko Stare
Pażuch Adam kl.4 SP Bukowiec
Izydorek Krzysztof kl.4 SP Bukowiec
Czepukowicz Antoni kl.4 SP1 Nowy Tomyśl
Brambor Kacper kl.5 SP Jastrzębsko Stare
Gaweł Arona kl.5 SP Bukowiec
Kaczmarek Natalia kl.5 SP Sątopy
Adamczak Jakub kl.6 SP Jastrzębsko Stare
Beder Nicola kl.6 SP Boruja Kościelna
Pawlak Patrycja kl.6 SP Bukowiec
Lamkiewicz Tycjan kl.6 SP1 Nowy Tomyśl
Stieler Jakub kl.6 SP Sątopy
Pustkowiak Oliwia kl.1 Gim Bukowiec
Śliczner Marcelina kl1 Gim Boruja Kościelna
Adamczak Zuzannakl.3 Gim Bukowiec

Po rozdaniu nagród na ręce Burmistrza wyrazy podziękowania samorządowi Gminy złożyła młodzież.
Tegoroczny finał swoją obecnością uświetnili, oprócz Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera i Zastępcy Burmistrza Nowego Tomyśla Pawła Mordala, dyrektorzy szkół, których uczniowie brali udział w Konkursie, przedstawiciele Rad Rodziców, nauczyciele matematyki organizujący Konkurs w swoich szkołach oraz rodzice nagrodzonych uczniów i wszyscy uczniowie biorący udział w Konkursie Matematycznym Kangur Matematyczny w Gminie Nowy Tomyśl. W swoim wystąpieniu Burmistrz Włodzimierz Hibner pogratulował osiągnięć, jakie uzyskali uczniowie w tegorocznych zmaganiach z „królową nauk” i podziękował nauczycielom za wsparcie udzielane utalentowanym matematykom. Podczas gali wokalno-taneczne umiejętności zaprezentowali: uczennice z klasy 2c, które wykonały taniec pt. „Historia tańca“pod kierownictwem Wiesławy Skoczylas,, uczennica z klasy 2e Zofia Szałek w piosence Arctic Monkeys pt. „Do I Wanna Know“, Zespół Remember naszego Gimnazjum w piosence Allen Stone pt. „Contact high“ i integracyjna grupa uczniów nowotomyskiego Gimnazjum w przedstawieniu pt. „Chrzest Polski“- scenariusz i reżyseria Wiesława Skoczylas, kostiumy Aleksandra Antoniewicz Kaszczyńska oraz Sylwia Pyrska.

Uroczystość przygotowali nauczyciele Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu: Izabela Szudra, Krzysztof Urbaniak i Marzena Lemańska przy ogromnym wsparciu dyrektora, Andrzeja Wałęsy oraz pomocy uczniów z klasy 2e i 3e.

Następny Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny odbędzie się 16 marca 2017 roku.


Marzena Lemańska, Izabela Szudra, Krzysztof Urbaniak, 2016-06-22 09:21:42

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny




Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy








Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się