Dziś jest czwartek, 18 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 108 dni.

Hasło dla Ciebie: "W pracy z komputerem, opieranie się na jakichkolwiek zasadach jest błędem."

Dzień Edukacji Narodowej 2015

W dniu nauczycielskiego święta 14 października, w sali sportowej Gimnazjum odbyła się uroczystość przygotowana przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ponad godzinny koncert, podczas którego, oprócz życzeń od uczniów, mogliśmy obejrzeć i wysłuchać ich wokalnych, tanecznych i instrumentalnych popisów, utwierdził nas w przekonaniu o nieprzeciętnych talentach naszych uczniów i szerokim wachlarzu ich zainteresowań i umiejętności artystycznych. Gościnnie w zespole instrumentalnym wystąpili, oprócz naszego perkusisty, jego przyjaciele, gitarzyści - uczniowie Gimnazjum i Liceum z Opalenicy. Koncert przygotowali Renata Orlicka, Janusz Nawrot i Piotr Witczak, a oprawę plastyczną Ewa Piątas i Aleksandra Antoniewicz - Kaszczyńska. Dziękujemy! W trakcie uroczystości pracownicy Gimnazjum przyjęli życzenia i kwiaty od Rady Rodziców Gimnazjum, którą reprezentowała Justyna Bronka – przewodnicząca Rady.

Podczas koncertu dyrektor Andrzej Wałęsa podziękował za miniony rok wspólnej pracy, pogratulował osiągnięć, zaangażowania, kreatywności nauczycielom i wręczył nagrody Dyrektora Gimnazjum - otrzymali je nauczyciele: Izabela Baranowska, Katarzyna Beyer, Justyna Buczkowska, Zbigniew Gorzelanny, Małgorzata Gucia, Regina Jędrzejczak, Arleta Kucz, Izabella Michalak-Knop, Janusz Nawrot, Dorota Parniewicz, Małgorzata Paszke, Izabela Szudra i Dorota Wiśniewska oraz pracownicy administracji i obsługi: Alicja Jenek, Paweł Lotka, Anna Młynarz, Ewa Patan, Dorota Piechowiak, Małgorzata Podlas i Elżbieta Sinkiewicz. Koncert zaszczycili swoją obecnością emerytowani nauczyciele naszego Gimnazjum: b. kierownik świetlicy Kinga Trochimowicz, b. nauczycielki - Halina Lisek i Emilia Wałęsa.

Niezwykle sympatycznym akcentem uroczystości szkolnej było bardzo emocjonalne wystąpienie tegorocznego absolwenta naszego Gimnazjum, a obecnie ucznia II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu Jakuba Dakowskiego, który specjalnie odwiedził nas w Dniu Edukacji Narodowej, by osobiście i publicznie podziękować za minione trzy lata edukacji, zrealizowane projekty, atrakcyjne formy pracy i umiejętność znajdowania talentu w każdym uczniu. Podkreślał wyjątkowość naszej szkoły, porównując ją do najlepszych szkół Poznania. Zachęcał też obecnych uczniów do angażowania się w różne projekty proponowane przez szkołę jako ważny element ich osobistego rozwoju.

Jednocześnie tego samego dnia w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie władz samorządowych z wyróżnionymi nauczycielami z placówek oświatowych Gminy Nowy Tomyśl. Na spotkaniu, w uznaniu wyróżniających osiągnięć w pracy dydaktycznej i wychowawczej, Nagrodę Gminy otrzymał Dariusz Pilz - wicedyrektor Gimnazjum.

Wszystkim nagrodzonym SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Andrzej Wałęsa, 2015-10-15 20:43:46