Dziś jest środa, 3 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 154 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Dla komputera nie ma rzeczy niemożliwych z wyjątkiem tych, których od niego wymagamy."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikatyXV Dzień Papieski w Nowym Tomyślu


Motto Jana Pawła II brzmiało: „Ten, kto żyje miłością, i szuka miłości w komunii świętej, spowiedzi, ewangelii, zaczyna rodzić się na nowo”. Polski Papież kierował do nas wskazówki, jak postępować w życiu: zwyciężajcie nienawiść miłością, nieprawdę prawdą. Pouczał, że: „Wartość człowieka nie mierzy się tym co posiada, lecz tym, kim jest.”

Jak co roku jesienią - 22 października 2015r. nowotomyscy gimnazjaliści włączyli się w obchody XV Dnia Papieskiego, pod hasłem „Święty Jan Paweł II - Patron Rodzin”.

Program poetycko- muzyczny w sali widowiskowej NOK-u rozpoczęły Kinga Parfliniak z Dominiką Szmyt pieśnią „Jak w uczniowskim zeszycie”, na fortepianie akompaniowała Anna Iciek. Utwór wprowadził nas w atmosferę wspomnień i zadumy o Świętym Janie Pawle II, który niewiarygodnie szybko po procesie beatyfikacyjnym został kanonizowany – „bo Święty kocha Boga i ludzi”, jak mówi znana piosenka z repertuaru Arki Noego. Wiersz „Matka Jana Pawła II” recytowała Zofia Szałek, na wiolonczeli grała Agnieszka Dłużewska, a wzruszający „List do matki” W. Villas usłyszeliśmy w wykonaniu absolwentki gimnazjum Lucyny Knop, która zaśpiewała również piosenkę „Ukojenie”. Podczas spektaklu Zofia Klimko i Paulina Kaczmarek przypomniały kilka faktów historycznych z życia świętego Papieża w przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej. W wykonaniu Aleksandry Ranz, Zofii Karafa i Rozalii Kahl usłyszeliśmy pieśń oazową „Barka”, która prowadziła kardynała Karola Wojtyłę do Watykanu na konklawe, a następnie na tron papieski. Młodzież swoje uczucia i szacunek do Świętego wyraziła piosenką i poezją. Wiersz „Miłość mi wszystko wyjaśniła” recytował Kacper Targosz, a piosenkę M. Szcześniaka „Miłość jak ciepły deszcz” wykonała ponownie Lucyna Knop. Psalm 13 śpiewała Zofia Karafa, na gitarze grała Julia Warmuz. W programie wykorzystano również wiersz poety wygnania Stefana Witwickiego „Do Sosny Polskiej”, który recytowała Aleksandra Nyga. Zofia Szałek przypomniała nam, że Jan Paweł II był poliglotą i napisał piękny poemat o najważniejszych wartościach wszech czasów pt. „Tryptyk Rzymski” w sześciu językach. Fragmenty w języku niemieckim usłyszeliśmy w wykonaniu Jana Szwieca i Aleksandry Frańskiej.

Obchody Dnia Papieskiego uświetnili pan dyrektor Gimnazjum Publicznego im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu- Andrzej Wałęsa, Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP oraz księża: Andrzej Grabański, Tomasz Sobolewski i ks. senior Władysław Kasprzak, który podziękował za zaproszenie i przedstawił historię Relikwii Jana Pawła II. Relikwiarz na czas programu był obecny na Sali widowiskowej, a na co dzień znajduje się w posiadaniu parafii pod wezwaniem NMP NP. Na zakończenie programu zespół w składzie: Marta Grześkowiak skrzypce, Jakub Korbanek - fortepian, Rozalia Kahl i Daria Wlekły wokal wykonały utwór „Time to say Goodbye”. Program prowadzili Zofia Szałek i Dawid Kapustka.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i współpracę.

Regina Jędrzejczak, 2015-10-28 12:16:59

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się