Hasło dla Ciebie: "Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne, albo powoduje tycie."

Zmagania z rakietą podczas tegorocznego Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego.

To już kolejny raz badmintoniści i speed badmintoniści zawitali do Nowego Tomyśla, by zagrać w turniejach zorganizowanych z okazji Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego.

W sobotę do walki stanęli badmintoniści z których najlepszy okazał się Mateusz Królewicz pokonując w finale kategorii open Piotra Tomalika. Dalsze miejsca w kolejności zajęli Jędrzej Klimko, Daniel Zandecki, Adrianna Szaranek, Andrzej Wacha i Przemysław Markiewicz. W kategorii gimnazjów bardzo dobrze zaprezentował się nowotomyślanin Jędrzej Niepolski, który w decydującym meczu uległ późniejszemu zwycięzcy Kamilowi Stańczycowi. Kolejne miejsca zajęli Jakub Górski, Adam Keklak i Mateusz Koza.

Kto nie był na turnieju speed badmintona niech żałuje. Zagraliśmy single w 4 kategoriach a na dokładkę rozegrane zostały gry podwójne systemem pucharowym do dwóch przegranych gier. Było wiele 3-setówek i pojedynków na przewagi, wyrównana walka i sporo emocji. W kategorii open najlepszy okazał się Tomasz Kaczmarek z Lubonia, który w finale pokonał Szymona Andrzejewskiego z Targowej Górki. Dalsze miejsca w tej kategorii zajęli Cezary Gutowski z Warszawy i Maciej Filipowicz z Mrzeżyna. W kategorii mężczyzn powyżej 50 lat najlepszy okazał się Andrzej Karpowicz z Suchego Lasu wyprzedzając Jana Wincenciaka ze Skawiny. Trzecie miejsce zajął Czesław Kozielski z Targowej Górki pokonując Pawła Kapłona z Napachania. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Zosia Wincenciak ze Skawiny pokonując w decydującym pojedynku Kasię Sitarz z Lubonia. Kolejne miejsca zajęły Joanna Kapłon z Napachania i Zosia Czeremużyńska z Konstancina - Jeziornej. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęła Dominika Lubińska z Lubonia a kolejne miejsca zajęli Jędrzej Niepolski z Nowego Tomyśla , Oliwia Bartyzel ze Skawiny, Mateusz Koza z Nowego Tomyśla, Julka Michniewicz z Mrzeżyna i Ola Surdziel z Poznania. W kategorii gier podwójnych najlepsi okazali się Anna Iwaniszczuk z Tomaszem Kaczmarkiem pokonując w finale po emocjonującym meczu Katarzynę Sitarz i Macieja Kędziorę. Większość zawodników start w zawodach traktowała jako ostatnie przygotowania do Mistrzostw Świata w speed badmintonie , które w ostatni weekend sierpnia odbyły się w Berlinie.

Turnieje przebiegły wzorowo dzięki sprawnej ekipie organizacyjnej i sędziowskiej. Dziękujemy bardzo serdecznie Panu Dyrektorowi Andrzejowi Wałęsie za gościnę i udostępnienie hali, byśmy mogli rozegrać te fantastyczne zawody. Wielkie podziękowania za perfekcyjną organizację należą się Zbyszkowi Gorzelannemu, który zaprosił nas do współorganizacji turniejów i już zapowiedział powtórkę w przyszłym roku. Gdyby ktoś nie wiedział to impreza była częścią sporego wydarzenia w Nowym Tomyślu. Odbywał się tam 3 dniowy Jarmark Chmielo-Wikliniarski. Były koncerty Margaret, Ani Wyszkoni, Bednarka i wielu innych ciekawych postaci . Wróciliśmy z pięknymi koszykami, które dostaliśmy w prezencie od organizatorów a na miejscu była okazja obserwować mistrzów wyplatania takowych koszy. Ogromne wrażenie robił wystawca z Japonii, który do wyplatania kosza używał oczywiście rąk ale też i stóp - niektórzy chcieliby mieć tak sprawne palce u rąk jak ten pan u stóp. Jakby komuś było mało emocji, to zawsze można było przejechać się karuzelą. Takiej okazji nie zaprzepaścili zawodnicy speed badmintona i doskonale bawili się i korzystali z licznych atrakcji, które oferuje miasto Nowy Tomyśl podczas przepięknego Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego. Było SUPER! Jeżeli kiedyś będziecie mieli okazję współpracować ze Zbyszkiem, nie wahajcie się ani chwili, możecie być pewni że wszystko przebiegnie jak w zegarku a atmosfera będzie wyśmienita. Polecamy Jarmark Chmielo-Wikliniarski i miasto Nowy Tomyśl które na stałe wpisujemy na mapie naszych ulubionych miejsc. Z ostatniej chwili! – miło nam poinformować, że zawodnicy, którzy startowali w turnieju speed badmintona w Nowym Tomyślu podczas Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego, doskonale zaprezentowali się na Mistrzostwach Świata w Berlinie. Medale dla Polski na mistrzostwach wywalczyli:

• Julka Michniewicz - Vice-mistrzynią Świata
  • Katarzyna Sitarz - Vice-mistrzynią Świata
  • Maciej Filipowicz – Vice-mistrzem Świata
  • Oliwia Bartyzel - brązową medalistką Mistrzostw Świata
  • Tomasz Kaczmarek - brązowym medalistą Mistrzostw Świata.
Jesteśmy zatem przekonani że start w nowotomyskich zawodach doskonale się im przysłużył, a my jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć zawodników, którzy są NAJLEPSI NA ŚWIECIE!

Do zobaczenia na kolejnych turniejach za rok!!!

Zbigniew Gorzelanny, 2015-09-04 15:35:14