Dziś jest środa, 3 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 154 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Poświęć wystarczająco dużo czasu na utwierdzenie się w jakiejś potrzebie, a potrzeba zniknie."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikatyW SALI LUSTRZANEJ...


Piątek wieczór, początek upragnionego weekendu! Wszyscy już dawno opuścili mury szkoły, a my pośpiesznym krokiem przemierzamy opustoszałe korytarze gimnazjum, pokonujemy kilkanaście szarych stopni schodów, by już za moment przedostać się na drugą stronę naszej rzeczywistości. Rzeczywistości trochę nam nieznanej, a tym samym porywającej i w przedziwny sposób zmieniającej... nasze widzenie samych siebie, świata i ludzi.

Warsztaty teatralne to taki czas, gdzie nauczyciel staje się trochę uczniem, a uczeń staje się innych i swoim nauczycielem. Wszyscy, a jest nas spora grupa, budujemy więź ufności. Najpierw sami ze sobą, a później z tymi od nas starszymi i tymi, co dopiero stawiają pierwsze kroki w naszej szkole. Wszyscy stają się JEDNYM, choć każdy z innej bajki. Brykamy po sali, razem, w parach, osobno i z odbiciem naszych ciał w LUSTRACH sali. I tylko lustra rejestrują kumulację uczuć i tryskające emocje.
Leżymy bez ruchu, zamykamy oczy...czujemy, że wszystko, co dotychczas było oddalone, jest bliżej - ruch kosteczek w szkielecie naszych ciał, napięcie ścięgien, drganie mięśni... I już stoimy, oczy otwieramy powoli, z namysłem, poruszamy się znowu, spotykając wzrok bliski i oddalony.

Koniec.
Eksplozja pozytywnych wrażeń wytłacza nas z LUSTRZANEJ SALI, opuszczamy szkołę już NIE TACY SAMI… Lepiej się znamy???...Czekamy, by za dwa tygodnie znów się spotkać!!!


Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska, 2015-12-01 21:09:57

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się