Dziś jest środa, 3 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 154 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Zawsze, kiedy wydaje ci się, że będzie dobrze - kompletnie się mylisz. Zawsze, kiedy wydaje ci się, że będzie źle też się mylisz - będzie jeszcze gorzej."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikatyWIZYTA STUDENTEK UNIVERSITY OF OXFORD W NASZYM GIMNAZJUM


Czwartek. Godzina 8:30. W drzwiach naszej szkoły pojawiają się dwie tajemnicze dziewczyny. Kim są? Co tu robią? Pół godziny później uczniowie klas trzecich mogli się o tym przekonać.
Mowa oczywiście o Ninie i Gosi, które przyjechały, aby wraz z grupą projektową z klasy 2e przedstawić trzecioklasistom swoje historie oraz możliwości, które daje nam nauka języka angielskiego.

Nina Handzewniak - jej nauka poza granicami Polski zaczęła się nieco ponad dwa lata temu, kiedy dzięki stypendium z fundacji BAS wyjechała na dwa lata uczyć się w Ellesmere College. Na swojej maturze, tak zwanych A-levels, zdobyła niewiarygodnie dobre wyniki: cztery A*! Dzięki temu ma teraz możliwość studiowania medycyny na oksfordzkim University College.

Gosia Kasprzak - również zaczęła naukę w Anglii dwa lata temu dzięki stypendium z BAS, lecz w Bruton School for Girls. Na swoich A-levels zdobyła trzy A* oraz jedno AA. Teraz studiuje biochemię na oksfordzkim Queens College. Ma ósmy stopień (najwyższy) z gry na wiolonczeli.

Dziewczyny odpowiedziały na pytania zadane przez Karola Masztalerza. Dotyczyły one zarówno ich edukacji, jak i ich życia prywatnego czy upodobań żywieniowych. :) Następnie przeszły do prezentacji, w której krok po kroku omówiły, co trzeba zrobić, aby zacząć uczyć się poza granicami Polski.

Po spotkaniu Nina i Gosia wraz z uczniami 2e - Zosią Krawczyk, Martyną Lehmann, Wiktorią Sarą, Zosią Szałek i Karolem Masztalerzem - udały się na poczęstunek. Wszyscy rozmawiali o projekcie i jego rezultatach oraz o możliwościach każdej z osób.

Przesłanie, które wynieśliśmy z tego spotkania jest bardzo proste. Każdy ma szansę, aby wyjechać na zagraniczne studia. Warto walczyć o swoje marzenia!


Grupa projektowa 2e - eOxford, 2016-01-11 10:39:56

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się