Dziś jest niedziela, 20 października 2019 . Od początku roku upłynęło: 292 dni.

Hasło dla Ciebie: "Skrót jest najdłuższą drogą pomiędzy dwoma punktami."

Pamięci zamordowanych nowotomyślan

W 71. rocznicę tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w naszym mieście w 1945 r. podczas wycofywania się z miasta hitlerowskich okupantów, na cmentarzu parafialnym przy mogile pomordowanych nowotomyślan, odbyła się uroczystość upamiętniająca tamte tragiczne wydarzenia.
Oddano hołd bestialsko zamordowanym mieszkańcom przez hitlerowskich okupantów oraz okazano cześć i pamięć wszystkim imiennym i bezimiennym żołnierzom i bohaterom II wojny światowej, którzy oddali życie w walkach z hitlerowskim najeźdźcą na ziemi nowotomyskiej. W uroczystości brały udział delegacje powiatowych i gminnych władz samorządowych, partii politycznych, organizacji społecznych oraz placówek oświatowych. W uroczystości wzięła udział delegacja uczniów i poczet sztandarowy naszej szkoły.

Fotorelacja z uroczystości dostępna jest w serwisie Gminy Nowy Tomyśl

Andrzej Wałęsa, 2016-02-02 20:20:29