Dziś jest środa, 3 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 154 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Rozłożenie dowolnego urządzenia na części jest proste, ponowne jego złożenie, tak żeby działało, jest niemożliwe."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikatyTargi edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych.


Już niedługo uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum będą musieli podjąć decyzję o wyborze dalszej drogi kształcenia. By im to ułatwić w dniu 16 marca br. zorganizowane zostały, z inicjatywy dyrektora szkoły, targi edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych, które najczęściej wybierają absolwenci naszej szkoły. Z zaproszenia skorzystały nowotomyskie placówki: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. M. Kopernika, Zespół Szkół Nr 2 im. S. Staszica i Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi, a także Zespoły Szkół Nr 1 i 2 w Zbąszyniu, Zespół Szkół w Opalenicy, Zespół Szkół RCKU w Trzciance oraz trzy zespoły spoza powiatu nowotomyskiego: Zespół Szkół Technicznych w Zbąszynku, Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu i Zespół Szkół Licealno – Technicznych Nr 19 w Poznaniu.

Dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie - często nasi absolwenci, zaprezentowali oferty edukacyjne swoich szkół, wskazywali ich mocne strony, propozycje udziału w projektach edukacyjnych i zajęciach pozalekcyjnych, możliwości współpracy z uczelniami wyższymi i szanse odbywania zagranicznych praktyk zawodowych oraz zapraszali na swoje "otwarte drzwi". Wiele ze szkół przygotowało materiały promocyjne, a na stoiskach prezentowało wizytówki filmowe działalności swojej placówki. Nasi uczniowie mieli też szanse odbyć bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami szkół i uczniami. Mamy nadzieję, że targi edukacyjne pozwoliły jeszcze bardziej przybliżyć szkoły ponadgimnazjalne naszym absolwentom, a to pozwoli dokonać im jak najlepszego wyboru kolejnego szczebla kształcenia.


Jolanta Spychała, 2016-03-18 13:30:17

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się