Dziś jest czwartek, 18 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 108 dni.

Hasło dla Ciebie: "Wszystko co zostało złożone, ulegnie wcześniej czy później rozkładowi."

Polska : Rosja – 1 : 1

Zdarzało się już, że uczestniczyliśmy w turniejach międzynarodowych z nazwy a nikt z zagranicy w nich nie uczestniczył. Tym razem było inaczej.

Drużyny siatkarskie naszej szkoły, złożone z wychowanków i wychowanek Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego i klas sportowych, wzięły udział w kolejnym, cieszącym się dużą renomą, trzydniowym, XVIII Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie. Miesiąc temu swoje boje toczyli kadeci i kadetki, czyli uczniowie i uczennice klas trzecich gimnazjum oraz pierwszych szkół średnich a w miniony weekend doświadczenia w walce z najlepszymi w kraju zdobywali młodzicy czyli uczniowie klasy drugiej i pierwszej gimnazjum. W każdym z turniejów występowało łącznie czterdzieści kilka drużyn, co w pełni oddaje sens nazwy „Maraton”. Najlepszy wynik sportowy uzyskali kadeci zajmując wysokie V miejsce. Główną zdobyczą pozostałych ekip są bogate doświadczenia, które z pewnością zaowocują w dalszych karierach zawodniczych i podniesieniem wartości zespołów.

Szczególnie cenne są te, które pochodzą ze spotkań z innymi nacjami. Dziewczęta zagrały ze słowacką drużyną z Novego Mesta a młodzicy z rosyjską „kamandą” z Kaliningradu. Najbardziej cieszy taka postawa zespołu, kiedy potrafimy dobrą organizacją gry przeciwstawić się przeważającej sile fizycznej oraz umiejętnościom technicznym przeciwnika, uzyskując dobry rezultat - 1 : 1, jak w przypadku chłopaków z klasy II D i ID w meczu z „Rosją” (gra turniejowa: dwa sety bez względu na wynik). Najlepsi gracze zostali nagrodzeni statuetką najlepszego zawodnika/zawodniczki zespołu:
- młodzicy: Kamil Figiel (IID)
- kadetki: Natalia Adamczak (IIIA)
- kadeci: Dago Pilz (IIIB)

Gratulacje!

Darek Pilz, 2016-04-07 10:29:21