Dziś jest środa, 3 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 154 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikatyZIELONE GRY


W poniedziałek, 11 kwietnia, uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią wzięli udział w projekcie pt. " Zielone gry" w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu.

W informacji o projekcie przeczytać można o założeniach tego przedsięwzięcia: Zielone gry. Biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych do gry o przyrodę, to projekt edukacyjno-ekologiczny. Ale edukacja odbywa się w nim w bardzo atrakcyjny sposób: za pomocą gier planszowych oraz internetowej. W ten sposób chcemy zwiększyć wiedzę młodych ludzi (od gimnazjalistów po studentów) na temat bioróżnorodności, zmian klimatu oraz ekonomicznej wartości ekosystemów. Inspirujemy się ideą serious games, czyli gier, które nie tylko bawią, ale również skłaniają do refleksji, przekazują wiedzę lub pozwalają nabywać umiejętności. Młodzież swoją przygodę z ekologią rozpoczęła od obejrzenia krótkiego filmu nt. zasobów naturalnych źródeł energii i ich wykorzystywania przez ludzi. Po nim wywiązała się dyskusja, w której ważnym ogniwem było uświadomienie problemu właściwego gospodarowania nieodnawialnymi zasobami energii, np. pochodzącymi z ropy naftowej.

Następnie zapoznano uczniów z zasadami gry planszowej "Ropa w Catanie". Wybrano 6 zespołów rywalizujących ze sobą, które walczyły o miano najlepszego. Koordynatorem projektu z ramienia biblioteki była Pani Małgorzata Śnieguła.

Były to pouczające, a zarazem miłe zajęcia, zachęcające do zwracania uwagi na naturalne środowisko, a także propagowania gier planszowych.


Dorota Wiśniewska, 2016-04-15 08:03:59

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się