Dziś jest wtorek, 2 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 153 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Nie wierz w cuda - polegaj na nich!"

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


IX Powiatowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Wolsztynie


Uczniowie klasy III L - członkowie Stowarzyszenia"Olimpiad Specjalnych - Polska" wielkim sukcesem zakończyli udział w IX Powiatowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Lekkoatletyce, które odbyły się Wolsztynie w dniu 28 maja.
Wszyscy nasi zawodnicy startujący w zawodach zakończyli je na medalowych miejscach, zdobywając 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe krążki.

W zawodach wystartowała, mimo fatalnej pogody - zimna i deszczu, rekordowa liczba około 250 zawodników z 21 ekip, w tym aż 9 z Poznania oraz z Murowanej Gośliny, Łopienna, Mosiny, Gniezna, Trzcianki, Rydzyny, Komornik, Szamotuł, Opalenicy, Sielinka i gospodarzy - Wolsztyna. Zawody rozgrywane były z zachowaniem pełnego ceremoniału olimpijskiego - zapaleniem znicza, ślubowaniem olimpiskim i podniesieniem flagi. Zaszczytu tego dostąpiła tym razem także nasza zawodniczka Kasia Wilgowicz, która wspólnie z 5. innymi uczestnikami zawodów, wniosła flagę na stadion.
W zawodach najlepszy wynik osiągnął Damian Kaffler w skoku w dal, który rezultatem 5,22m pokonał wszystkich rywali i zdobył złoty medal! Srebrne medale w biegu na 100m wywalczyli Kasia Wilgowicz i Paweł Jarzyna, a brązowymi medalistami zostali Abel Kańduła i Sławomir Szukała w biegu na 100m oraz Damian Henicz w skoku w dal. Oprócz medali, wszyscy uczestnicy zawodów obdarowani zostali drobnymi upominkami, ufundowanymi przez organizatorów zawodów - sekcję "Olimpiad Specjalnych - Polska" w Wolsztynie i Oddział Regionalny OS w Poznaniu.Gratulujemy wspaniałych wyników zawodnikom, a organizatorom dziękujemy za przygotowanie imprezy!

Emilia Wałęsa, 2009-05-29 20:16:32

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>

Szkoła Bez Przemocy
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny

Bezpieczeństwo w sieci