Dziś jest wtorek, 2 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 153 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Każdy skomplikowany montaż wymaga trzech rąk."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Echa ŚWIĘTA PATRONA 2009

Właśnie zakończyliśmy realizację projektu pod hasłem: Historia i współczesność Nowego Tomyśla związanego z obchodami Święta Patrona Szkoły i Święta Nauk Humanistycznych. Termin tych obchodów nie jest przypadkowy, właśnie minęły cztery lata od nadania naszej szkole imienia Feliksa Szołdrskiego. W ramach projektu na godzinach wychowawczych według specjalnie przygotowanych scenariuszy odświeżyliśmy sobie wiedzę o życiu i działalności Feliksa Szołdrskiego, szczególnie skupiając się na wyróżniającej go gospodarności.
Wiedza zdobyta na lekcjach przydała się na zorganizowanym rajdzie oraz do wykonania zadań przydzielonych klasom do realizacji, jak: gazetki ścienne poświęcone patronowi szkoły i naszemu miastu, projekt billboardu reklamującego szkołę i krzyżówki tematyczne. Najlepsi w rozwiązywaniu krzyżówek tematycznych okazali się uczniowie klas: IIa, IIe i IIIj.
O współczesnym rozwoju naszego miasta barwnie, ciekawie i długo opowiadał młodzieży Wiceburmistrz Nowego Tomyśla Wojciech Ruta. Ważnym momentem Święta Patrona było złożenie przez delegację Samorządu Uczniowskiego kwiatów pod tablicą upamiętniającą Feliksa Szołdrskiego.
Wydarzeniem dnia okazała się prezentacja talentów, jakie kryją mury naszej szkoły. Koncert finałowy konkursu Masz talent udowodnił, że jesteśmy wszechstronnie uzdolnieni i świetnie potrafimy się bawić. Długo będziemy pamiętać brzmienie instrumentów, piękny śpiew solistek, akrobacje na rowerze, rekord w podbijaniu piłki i ulubieńców publiczności w dynamicznym breakdance.
Na wyróżnienie zasłużyli nie tylko wszyscy wykonawcy, ale i prezenterzy, jurorzy nieustępujący telewizyjnym bohaterom programu Mam talent, obsługa techniczna oraz widownia. Finałowy koncert zakończyło wręczenie dyplomów i nagród. I tak: pierwsze miejsce w konkursie Masz talent otrzymał zespół Marta Płońska, Paulina Roesler i Patryk Śliwiński; drugie miejsce Marta Zaremba; trzecie Agata Rękoś i Radosław Paszkowski. Do radości zwycięzców dołączyły też klasy nagrodzone w długoterminowym konkursie na zagospodarowanie izb lekcyjnych. Pierwszą nagrodę komisja oceniająca zaprowadzone zmiany przyznała klasie IIIj, drugą – klasie IIc, trzecią - klasie IIIg. Wyróżniono też klasy: Ib, Ic, Ie, IIe, IIg, IIj, IIIa.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację obchodów Święta Patrona Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, szczególnie sponsorom, czyli Radzie Rodziców naszego Gimnazjum i Panu Jerzemu Przybylskiemu - właścicielowi Stolarni Przybylski w Jastrzębsku Starym.

Anna Przybylska, 2009-06-05 22:17:11

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>

Szkoła Bez Przemocy
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny

Bezpieczeństwo w sieci