Dziś jest wtorek, 2 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 153 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Jeżeli zakres bezpieczeństwa jest ustalony na podstawie doświadczenia twórców i obsługi naprawiającej, to dowolny użytkownik natychmiast znajdzie sposób aby go przekroczyć."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


W Jaszkowie i Toruniu


Sporo atrakcji spotkało uczniów klasy III L, którzy w jednym tygodniu wzięli udział aż w dwóch ciekawych wydarzeniach - 3 czerwca w "Piknikowaniu z Olimpiadami Specjalnymi" w Jaszkowie k/Śremu, a 5 czerwca w całodniowej wycieczce do Torunia.


W scenerii "Czarnego Lądu" spotkali się uczestnicy majówki w Jaszkowie, na którą bardzo licznie przybyły sekcje Olimpiad Specjalnych z całej Wielkopolski, by w takiej niecodziennej oprawie, zakończyć kolejny sezon działalności. Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji: tor przeszkód z nagrodami, rejs stateczkiem, powietrzne atrakcje no i oczywiście ciepły i słodki poczęstunek. Gościem pikniku był m. in. znany z roli listonosza w "Kiepskich" i z wielu fantastycznych ról w kabarecie "TEY" - Bohdan Smoleń. W drodze powrotnej zatrz


ymaliśmy się w Czempiniu, jednej z siedzib rodowych Szołdrskich - tej, z której pochodzi motto na naszej szkolnej tablicy poświęconej Feliksowi Szołdrskiemu. Na pewno, gdyby bardziej dopisała pogoda, zabawa i wypoczynek mogły być jeszcze lepsze!


Dwa dni później natomiast ruszyliśmy, wspólnie z uczniami klasy II K, do grodu Kopernika - do Torunia, w którym czekały na nas zupełnie inne atrakcje. Najpierw wielkie wrażenie wywołał w nas pobyt w interaktywnym "Orbitarium", w którym można było "sterować" różnymi urządzeniami sondy kosmicznej, a potem obejrzenie filmu o budowie Układu Słonecznego w "Planetarium". Po eksperymentach kosmicznych, nastąpiły eksperymenty kulinarne - samodzielny wypiek toruńskich pierników, pod okiem mistrza Bartłomieja w "Muzeum Piernika", zakończony pomyślnie uzyskaniem ceryfikatu. Po spacerze po pięknej starówce i bulwarami nad Wisłą, podziwialiśmy też panoramę Torunia z ratuszowej wieży i "sprawdzaliśmy", jak bardzo krzywy jest "Krzywy dom".
Zwiedziliśmy Katedrę św.św. Janów,obejrzeliśmy też najbardziej znane obiekty starego Torunia: oczywiście Pomnik Mikołaja Kopernika, Łuk Cezara, spichlerze, mury obronne, ale i te bardziej współczsne fontannę z flisakiem, czy "Osła".
No i ważna sprawa: NIE PADAŁO!

Panu Stanisławowi Hale bardzo dziękuję za finansowe wsparcie wyjazdu uczniów do Torunia.

Emilia Wałęsa, 2009-06-18 00:34:47

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>

Szkoła Bez Przemocy
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny

Bezpieczeństwo w sieci