Dziś jest piątek, 29 maja 2020 . Od początku roku upłynęło: 149 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Człowiek pracujący z komputerem, nie postępuje zgodnie z wymaganiami komputera."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Kolejny EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW za nami…


Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie … to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. Jak co roku, Zespół Nauczycieli Języków Obcych postanowił podkreślić tę datę w szkolnym kalendarzu imprez.

Zaczęło się od losowania nazw krajów europejskich. Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, a nawet Macedonia, Watykan czy Monako –wykonanie flag tych i wielu innych państw stanowiło pierwsze z zadań projektu. Pomysłowość naszych gimnazjalistów nie zna granic. Wystarczy przejść się szkolnym korytarzem (I piętro, łącznik CD) i… podziwiać!

Ponadto każda klasa, na zajęciach języka obcego, wykonała kolorową kartę z najważniejszymi wiadomościami na temat wylosowanego wcześniej kraju Europy, natomiast w swojej sali lekcyjnej sporządziła gazetkę tematyczną poświęconą stolicy wylosowanego państwa. Nie obyło się też bez Quizu sprawdzającego wiedzę naszych gimnazjalistów z obszernego tematu: „Europa”. Okazało się, że młodzież nieźle orientuje się w geografii, historii a nawet podziale administracyjnym poszczególnych państw.

W tym roku szkolnym, oprócz wiedzy i talentów plastycznych, nauczyciele języków obcych postanowili sprawdzić zdolności literackie gimnazjalistów. Mamy wspaniałych młodych poetów! Każda z klas, na lekcji języka obcego, miała za zadanie napisać fraszkę, krótki wiersz lub limeryk na temat państw Unii Europejskiej. A żeby było trudniej – miał być to utwór rymowany i w języku obcym. Udało się. Efektem jest wykonany własnoręcznie, gimnazjalny, kolorowy „album” krótkich i często humorystycznych utworów literackich. Wszystkie zadania były odpowiednio punktowane. Maksymalna liczba punktów:50 pkt.

A oto zwycięzcy:

I m-ce: klasa III d - 48 pkt

II m-ce: klasa IIIa – 47 pkt

III m-ce : klasa II j – 46 pkt.

Wyróżnienia otrzymały klasy: II k i III l. Zwycięzcom gratulujemy, wychowawcom dziękujemy za współpracę , a Was drodzy gimnazjaliści zachęcamy do kolejnej rywalizacji już za rok! Zespół Nauczycieli Języków Obcych.

Dorota Zalewska, 2008-10-09 09:35:41

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>

Szkoła Bez Przemocy
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny

Bezpieczeństwo w sieci