Hasło dla Ciebie: "Trudne problemy zostawione same sobie staną się jeszcze trudniejsze."

Nietypowa lekcja fizyki

Lekcję tę - przeznaczoną dla grupy uczniów klas drugich - poprowadzili Łukasz Koberling i Bartek Walkowiak z klasy IIIa oraz Janek Tabaczyński z klasy IIa.

Jak pamiętacie, są to laureaci tegorocznego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego Powiatu Nowotomyskiego. Tym razem dzielili się wiedzą z uczniami naszej szkoły. Janek opowiadał o realizowanym obecnie projekcie umieszczania na orbicie Ziemi nadmuchiwanych stacji kosmicznych.

Łukasz i Bartek wyjaśniali tajemnice najnowszego "dziecka" CERN-u czyli Wielkiego Zderzacza Hadronów. Spotkanie było również okazją do rozmowy o niełatwej sztuce poszukiwania informacji oraz takiego ich przetworzenia, aby były czytelne i - co najważniejsze - ciekawe dla słuchaczy.

Hanna Janus, 2008-11-30 19:35:16