Dziś jest wtorek, 2 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 153 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Reguły Bifelda: Prawdopodobieństwo, że młody mężczyzna spotka pociągającą dziewczynę wzrasta gwałtownie kiedy on już jest w towarzystwie [1] dziewczyny, [2] żony, [3] przystojniejszego i bogatszego kolegi."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


„Echo klimatyczne”, czyli wystawa fotografii Jacka Szofera.


W „Galerii bez Ścian” 5 grudnia 2008r. została otwarta wystawa fotografii Jacka Szofera z klasy III h zatytułowana ,,Zobaczyć Świat”. Termin tego wernisażu, zbiegający się z datą Konferencji Klimatycznej odbywającej się w Poznaniu, nie był przypadkowy. Ukazując bowiem świat z perspektywy niekiedy wręcz niezauważalnych stworzeń, artysta pragnął zwrócić uwagę swoim odbiorcom na piękno otaczającego nas świata i konieczność jego ochrony.

Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była p. Izabela Bronczak, a współorganizatorką p. Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska oraz uczniowie z klasy III h i II a. Prace tego młodego fotografika, po raz pierwszy w historii „Galerii bez Ścian”, mogliśmy podziwiać w formie zdjęć.

Jacek oprócz fotografowania interesuje się również kulturą Japonii, gra w siatkówkę oraz badmintona. Jednakże pasja fotografowania jest zdecydowanie na pierwszym miejscu... Gdzie można „przyłapać” go na robieniu zdjęć? Właściwie wszędzie...w parku, w drodze do szkoły...Bo jak sam mówi: ,, Zawsze mam przy sobie aparat, by jeśli tylko nadarzy się okazja, móc uwiecznić coś pięknego". Jacek fotografuje głównie przyrodę dzieląc się z nami niezwykłym darem wrażliwości na to, co nas otacza...i umiejętnością zatrzymania niepowtarzalnej chwili...

Zaproszeni goście mieli przyjemność podziwiania zdjęć będących uwiecznieniem ,,niezwykłej rozmowy z naturą”. Zdjęcia zostały wykonane w technice makro, polegającej na powiększaniu rzeczywistego obrazu.

Na zwiedzających wystawę czekał jak zawsze poczęstunek. Wszyscy goście, którzy przybyli na wernisaż chętnie wpisywali się do księgi pamiątkowej. Piątkowe popołudnie przeszło już jednak do historii. Z pewnością niezwykłe prace Jacka Szofera wywarły na każdym z uczestników wernisażu szczególne wrażenie, bo był to „dotyk natury tak bliskiej, a jednak tak często nie dostrzeganej w pędzie codziennego życia”. Dopełnieniem do komentarza niech będzie wiersz księdza Jana Twardowskiego

Mrówko ważko biedronko

Mrówko co nie urosłaś w czasie wieków
ćma od lampy do lampy
na przełaj i najprościej
świetliku mrugający nieznany i nieobecny
koniku polny
ważko nieważka
wesoło obojętna
biedronko nad którą zamyśliłby się
nawet papież z policzkiem na ręku

człapię po świecie jak ciężki słoń
tak duży, że nic nie rozumiem
myślę jak uklęknąć
i nie zadrzeć nosa do góry

a życie nasze jednakowo
niespokojne i malutkie.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Pani Izabeli Bronczak oraz Pana Waldemara Heit właściciela Studia Fotograficznego „Waldi” w Zbąszyniu, bez pomocy których wystawa ta nie miałaby tak profesjonalnego kształtu.

tekst: Wiktoria Wojciechowska z 3h pod redakcją Elżbiety Dzierżyńskiej i Aleksandry Antoniewicz Kaszczyńskiej.


Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska, 2008-12-18 21:39:06

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>

Szkoła Bez Przemocy
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny

Bezpieczeństwo w sieci