Dziś jest czwartek, 1 maja 2025 . Od początku roku upłynęło: 120 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "W pracy z komputerem, opieranie się na jakichkolwiek zasadach jest błędem."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Wizyta w Londynie


W dniach 12-16 stycznia, na zaproszenie Microsoft Corporation - twórców Programu Wspierania Edukacji Informatycznej "Partnerstwo dla Przyszłości" oraz organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu "Innowacyjna Szkoła", dyrektor Gimnazjum Andrzej Wałęsa oraz wicedyrektor szkoły Dariusz Stachecki uczestniczyli w warsztatach Microsoft Innovative Schools European Workshops oraz 25 targach British Education Technology & Training (BETT) Pobyt w Londynie stanowił część I nagrody jaką uzyskało Gimnazjum w 2008 roku zdobywając tytuł "Innowacyjnej Szkoły 2008 r.


W warsztatach uczestniczyło ponad 200 przedstawicieli szkół i instytucji oświatowych z całego świata, w tym 5-cioosobowa reprezentacja z Polski. Ich ideą było zapoznanie się z pracą szkół na świecie, wymiana doświadczeń związanych ze sposobami wykorzystywania ICT w szeroko rozumianej edukacji – zarówno w procesie dydaktycznym jak i zarządzaniu i administrowaniu szkołą. Poznając rozmaite osiągnięcia szkół, mogliśmy określić na jakim etapie zastosowań technologii znajduje się nasza szkoła. Bardzo interesujące były doświadczenia szkół dotyczące pracy grupowej wspomaganej technologią, która w sposób efektywny podnosi jakość pracy, daje uczniom zadowolenie i pozwala osiągnąć sukces. Konkluzją warsztatów była teza, że XXI wiek to wiek e-technologii, edukacji, która staje się transparentna poprzez szeroki dostęp do multimedialnych treści, przenikania się kultur oraz pracy zespołowej zorientowanej na wirtualne społeczności.


Drugiego dnia pobytu w Londynie, zwiedziliśmy w ogromnej hali "Olimpii" targi "BETT". Tegoroczna edycja była już 25. w historii. W jej trakcie prezentowane są najnowsze zastosowania zaawansowanych technologii w edukacji. Swoje propozycje i rozwiązania zaprezentowało ponad 650 wystawców z całego świata. Mieliśmy okazję obejrzeć ciekawe rozwiązania sprzętowe, zapoznać z wieloma ciekawymi pomysłami na wykorzystanie technologii w pracy z młodzieżą. Szczególnie zainteresował nas olbrzymi wybór oprogramowania edukacyjnego przeznaczonego do pracy w grupach, z tablicami interaktywnymi, tabletami, netbookami. Bardzo ciekawe były rozwiązania meblowe pozwalające praktycznie w dowolny sposób ustawiać szkolne stanowiska pracy zarówno dla grup jak i pojedynczego ucznia, wszystkie mobilne, z systemami pozwalającymi łatwo podłączyć mobilne urządzenia interaktywne i korzystać z nich w trakcie zajęć grupowych i pracy własnej.


Targi odwiedziło dziesiątki tysięcy gości reprezentujących wszystkie poziomy szkół – od podstawowych po uniwersytety. Przedstawiciele brytyjskiej administracji lokalnej doradzający szkołom przy wydatkach na infrastrukturę informatyczną, nauczyciele z Wielkiej Brytanii i bardzo wielu z innych krajów świata, a także ministrowie edukacji krajów europejskich. Polskiej delegacji przewodniczył Krzysztof Stanowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, z którym także mieliśmy okazję spotkać się i wymienić poglądy. Zarówno warsztaty jak i targi potwierdziły, że w naszej szkole jesteśmy na bieżąco z najnowocześniejszymi informatycznymi technologiami edukacyjnymi stosowanymi w tej chwili na świecie. Jest to bardzo, ale to bardzo dla nas satysfakcjonujące.


Poza oficjalnym programem, niewiele czasu mieliśmy na przyjrzenie się Londynowi. Ale zdołaliśmy obejrzeć twierdzę i most Tower, odwiedzić British i Science Museum, być na Trafalgar Square i Piccadilly Circus oraz przed Pałacem Buckingham i pospacerować po Westminster.


Podczas wizyty towarzyszyli nam dr Jan Polak i Krzysztof Święcicki /"Partnerstwo dla Przyszłości"/ oraz Grzegorz Zajączkowski /Fundacja Edukacja dla Demokracji/, którzy z wielką życzliwością i zaangażowaniem organizowali naszą londyńską wizytę.


Relacja z warsztatów i targów zamieszczona została także na portalu "Partnerstwa dla Przyszłości" pod adresem http://www.partnerstwodlaprzyszlosci.edu.pl/pdp/Lists/Wydarzenia/DispForm1.aspx?List=597c860a%2D6677%2D447e%2D92fa%2D65ce18c6b0f5&ID=48

Andrzej Wałęsa, Dariusz Stachecki, 2009-01-22 18:21:38

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>

Szkoła Bez Przemocy
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny





Bezpieczeństwo w sieci