Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Jeżeli uczynisz komuś przysługę, to jesteś od zaraz trwale za to odpowiedzialny."

Archiwum sprzed 1 września 2004 >>
Archiwum roku szkolnego 2004/2005 >>
Archiwum roku szkolnego 2005/2006 >>
Archiwum roku szkolnego 2006/2007 >>
Archiwum roku szkolnego 2007/2008 >>
Archiwum roku szkolnego 2008/2009 >>
Archiwum roku szkolnego 2009/2010 >>
Archiwum roku szkolnego 2010/2011 >>
Archiwum roku szkolnego 2011/2012 >>
Archiwum roku szkolnego 2012/2013 >>
Archiwum roku szkolnego 2013/2014 >>
Archiwum roku szkolnego 2014/2015 >>
Archiwum roku szkolnego 2015/2016 >>

Archiwum roku szkolnego 2016/2017

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016 ! Można powiedzieć, że to już tradycja.

DOBRA OPIEKA – UDANY START W DOROSŁOŚĆ to hasło tegorocznej Kampanii profilaktyczno-edukacyjnej realizowanej przez szkoły w całej Polsce od 16 lat. Jesteśmy w kampanii od początku! Ta edycja pokazuje nam, jak ważną rolę w wychowywaniu odgrywa opieka nad dzieckiem. Czynniki, które kształtują nasz świat często sprzyjają dwóm postawom wychowawczym rodziców: nadopiekuńczości lub braku opieki. Musimy pamiętać, że obie te postawy wzmagają skłonność do ryzykownych zachowań młodzieży, w tym sięgania po alkohol i inne używki. Kampania lansuje pozytywne wartości i normy społeczne. Bardzo ułatwia też przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia bez nałogów i uzależnień. Wskazuje u kogo możemy szukać wsparcia w różnych sytuacjach życiowych.
Młodzi ludzie, zdobywając doświadczenie życiowe, tworzą własne schematy myślowe i tendencje zachowań. Korzystają z nich, gdy muszą sobie radzić w trudnych sytuacjach. Często robią to jednak niewłaściwie, np. sięgając po substancje psychoaktywne. Mimo wielu medialnych doniesień wciąż są uczniowie, którzy ignorują niebezpieczeństwo lub nie zdają sobie sprawy ze skutków picia alkoholu, przyjmowania narkotyków czy dopalaczy. Szkoła jest najlepszym miejscem, aby uświadomić im skalę zagrożenia.
Zadaniem dla uczniów w tym roku było zilustrowanie hasła konkursu„Pod dobrą opieką”. Była to okazja, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czym są opiekuńcze skrzydła rodziców. Jedni uczniowie ukazywali troskliwe oko dorosłych, inni przekonywali, że dobra opieka to umiejętność nie tylko zarezerwowana dla rodziców, bo przecież każdy z nas może być opiekunem: słabszych, potrzebujących czy chorych.
Na szczeblu naszej gminy uroczystego podsumowania kampanii i wręczenia nagród wyróżnionym dokonano 3 pażdziernika 2016r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie: Zofia Lange z klasy IIa oraz Wiktor Błachowiak z klasy IIf,, którzy gratulacje i nagrody książkowe otrzymali z rąk Burmistrza i Pełnomocnika ds. Uzależnień.
Gratulujemy nagrodzonym, jednocześnie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tegoroczną akcję i już zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji kampanii.

Arleta Kucz, Alicja Mieleszczuk, 2016-10-07 00:43:50