Dziś jest czwartek, 18 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 108 dni.

Hasło dla Ciebie: "Niejasność jest wielkością niezmienną."

Rekrutacja do SP3

Young Malta Festival 2017

Już po raz czwarty, tym razem w dniach od 3 do 8 czerwca grupa teatralna LUSTRZANI miała okazję wziąć udział w tym niezwykłym, organizowanym przez COLLEGIUM DA VINCI spotkaniu młodych miłośników teatru. W Auli Artis w Poznaniu zaprezentowały swoje spektakle grupy teatralne z Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Ukrainy, Polski (gospodarze- Collegium da Vinci, Gimnazjum Nr 9 z Poznania, Gimnazjum Królowej Jadwigi z Jerzykowa i my) oraz międzynarodowa grupa z British International School Of Cracow. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania było "WOŁANIE O POKÓJ". Każda z grup zaprezentowała inne spojrzenie na ten trudny temat. Nasz spektakl "W przestrzeni niepokoju", który jednocześnie był spektaklem dyplomowym Pani Aleksandry Antoniewicz- Kaszczyńskiej w Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu, opowiadał o tym, że jedyną szansą na zachowanie pokoju na świecie jest nieustanne pamiętanie o szczęściu jakie towarzyszyło nam gdy byliśmy dziećmi. Pielęgnowanie dziecka w sobie, to naszym zdaniem szansa na pokój. Bardzo chcieliśmy podziękować wszystkim osobom, które towarzyszyły nam podczas premiery spektaklu we Wrocławiu oraz były obecne podczas naszego występu na tegorocznej Malcie. A co o naszym spektaklu napisano w gazecie festiwalowej przeczytajcie sami.

Aleksandra Antoniewicz- Kaszczyńska, Renata Orlicka, 2017-06-29 15:25:27