Dziś jest piątek, 26 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 116 dni.

Hasło dla Ciebie: "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo ? na pewno to zepsujesz."

VI Powiatowy Turniej Matematyczny Szkół Podstawowych „PIRAMIDA-2010”

10 maja 2010 r. w Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbył się VI Powiatowy Turniej Matematyczny Szkół Podstawowych „PIRAMIDA-2010”. Hasłem przewodnim tegorocznego turnieju były słowa słynnego filozofa greckiego Arystotelesa „Matematyka jest miarą wszystkiego”. Zadania, z którymi zmierzyli się uczestnicy, uświadomiły wszystkim, że tak naprawdę na każdym kroku mamy do czynienia z matematyką.

Główne cele turnieju to: popularyzowanie matematyki wśród młodzieży szkolnej, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, wykorzystanie wiedzy matematycznej do rozwiązywania problemów życia codziennego, umiejętność współdziałania w grupie oraz przełamanie niechęci do matematyki.

W turnieju udział wzięły 3-osobowe drużyny reprezentujące dwadzieścia szkół podstawowych z powiatu nowotomyskiego. Składał się on z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test złożony z 12 zadań zamkniętych i 3 otwartych, natomiast w drugim zespołowo wykonywali pracę plastyczną nawiązującą do hasła przewodniego.

Poziom tegorocznego turnieju był bardzo wyrównany. Uczniowie wykazali się wysokim stopniem opanowania wiadomości i umiejętności matematycznych. O ostatecznej klasyfikacji zadecydowały dogrywki.

Laureaci VI Powiatowego Turnieju Matematycznego Szkół Podstawowych „PIRAMIDA-2010” w rywalizacji zespołowej:

1. Szkoła Podstawowa im. Generała S. Taczaka w Wąsowie
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu
  3. Szkoła Podstawowa im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy
Laureaci VI Powiatowego Turnieju Matematycznego Szkół Podstawowych „PIRAMIDA-2010” w rywalizacji indywidualnej:
  1. Monika Andrzejewska – Szkoła Podstawowa im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy
  2. Robert Rajewski – Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Zbąszyniu
  3. Bartłomiej Fajfer – Szkoła Podstawowa im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy

Podczas turnieju swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Henryk Helwing - Burmistrz Nowego Tomyśla, Pani Ewelina Szofer-Pajchrowska - Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu oraz Pani Anna Nowicka - przedstawiciel Rady Rodziców Gimnazjum im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Uczestników turnieju i zaproszonych gości powitał dyrektor gimnazjum mgr Andrzej Wałęsa.

W pracach komisji konkursowej wzięli udział nauczyciele matematyki w Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu: Jolanta Spychała, Justyna Buczkowska i Justyna Napierała.

Dyplomy i nagrody laureatom turnieju wręczyli: dyrektor Gimnazjum - Pan Andrzej Wałęsa, Pan Henryk Helwing oraz Pani Anna Nowicka.

Fundatorzy nagród tegorocznego turnieju: Rada Rodziców Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, Wydział Edukacji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu oraz Wydział Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu. Drewniane statuetki dla zwycięzców turnieju wykonał i przekazał w darze Pan Jerzy Przybylski z Jastrzębska Starego.

Dyrekcji Gimnazjum dziękujemy za życzliwą pomoc i wsparcie w realizacji turnieju, sponsorom za ufundowanie nagród, nauczycielom dziękujemy za współpracę i przygotowanie uczniów, uczniom dziękujemy za aktywne i twórcze wykonanie zadań, bo przecież "Matematyka jest miarą wszystkiego" - Arystoteles.

Wszystkim życzymy dalszych sukcesów i słonecznych wakacji:))

Do zobaczenia za rok!

Jolanta Spychała, Justyna Napierała, Justyna Buczkowska, 2010-05-11 08:45:42

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!

Multimedialne tablice interaktywne