Dziś jest czwartek, 28 marca 2024 . Od początku roku upłynęło: 87 dni.

Hasło dla Ciebie: "Dyplomata to ktoś, kto mówi ci, abyś poszedł do diabła, a ty cieszysz się na podróż."

Wrześniowy turnus w Sarbinowie.

Już po raz szósty, przez dwa tygodnie od 14 do 27 września, na turnusie edukacyjno-rehabilitacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym "Jagoda" w Sarbinowie Morskim przebywała grupa uczniów naszego Gimnazjum. To kolejny, coroczny wyjazd, podczas którego uczniowie poznawali uroki wybrzeża Bałtyku, zwiedzili Dziwnów, Mielno, Chłopy i Kołobrzeg. Odbyli rejsy tramwajem wodnym i statkiem i obejrzeli wspaniałe widoki z latarni morskiej w Gąskach.

Poznawali charakterystyczną przyrodę i elementy krajobrazu oraz pracę rybaków. Duże wrażenie wywołało na uczniach obejrzenie nietypowego muzeum – „Skansenu chleba”. Oprócz zajęć lekcyjnych, uczniowie korzystali też z zajęć hipoterapii, wodolecznictwa i gimnastyki korekcyjnej, odbywali wielokilometrowe marsze brzegiem morza i wypoczywali. Spędzili popołudnie na kompleksie basenów w Dziwnówku.

Piękna pogoda sprawiła, że mogły też powstawać okazałe rzeźby z piasku ozdabiane morskimi skarbami, a oglądane z plaży zachody słońca na pewno na długo zapadną w pamięć. Wieczory zaś urozmaicane były dyskotekami, ogniskiem, a nawet grillem z pieczonym prosięciem oraz pokazem sztucznych ogni i sztuki "czarnoksięskiej", o organizację których zadbali gospodarze ośrodka.

Podczas dwutygodniowej szkoły samodzielności, zaradności i samoobsługi – z dala od rodziców - wszyscy uczestnicy wyjazdu spisali się na medal. Środki finansowe na pobyt na turnusie edukacyjno - rehabilitacyjnym przyznało PCPR w Nowym Tomyślu.

Emilia Wałęsa, 2009-10-06 23:27:11

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!

Multimedialne tablice interaktywne