Dziś jest niedziela, 8 grudnia 2019 . Od początku roku upłynęło: 341 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Jeśli coś się wydarza to znaczy, że jest to możliwe. Zatem w walce między tobą, a światem, stań po stronie świata."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki

Dziennik elektroniczny


Święto Patrona 2010


28 maja 2010 r. nowotomyskie gimnazjum świętowało dzień swojego patrona- Feliksa Szołdrskiego. Była to doskonała okazja, aby młodsi uczniowie poznali bliżej, a starsi gimnazjaliści przypomnieli sobie sylwetkę założyciela Nowego Tomyśla.

Wszyscy gimnazjaliści od rana do wczesnych godzin popołudniowych zajmowali się różnymi, zaplanowanymi wcześniej przez Szkolny Zespół Nauczycieli Humanistów, zadaniami. Pierwszoklasiści m.in., po przygotowaniu gazetek ściennych, zaopatrzeni we własnoręcznie wykonane proporczyki wyruszyli na trasę rajdu po Nowym Tomyślu. Zakończyli go w szkole testem z wiadomości o Patronie i naszym mieście. Natomiast dugo- i trzecioklasiści w tym czasie pracowali nad artykułami do gazety okolicznościowej z okazji Święta Patrona. Reprezentacje wszystkich klas uczestniczyły w spotkaniu z p. Przemysławem Mierzejewskim, regionalistą i znawcą Nowego Tomyśla.

Z kolei w drugiej części dnia odbył się koncert finałowy drugiej edycji szkolnego konkursu „Mam talent”. Wzięło w nim udział kilkunastu uczestników reprezentujących różne dziedziny, np. śpiew, taniec czy konkurencje zręcznościowe. W jury zasiedli przedstawiciele Dyrekcji, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Pedagogicznej. Mieli oni niełatwe zadanie, ponieważ poziom umiejętności poszczególnych wykonawców był bardzo wyrównany. Na kolejnych lokatach ostatecznie uplasowali się: III miejsce-Agata Rękoś i Ola Czajka za wykonanie piosenki „Gdzie ci, mężczyźni ?”; II miejsce ex aequo –Łukasz Wieczorek (hip - hopowe wykonanie własnego tekstu) i Marta Zaremba ( piosenka autorska); I miejsce –Adrianna Chojnacka (taniec nowoczesny).

Dzień zakończył się podsumowaniem konkursu oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów i nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.Danuta Kaczmarek, 2010-06-02 16:30:39

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!
Szkoła Bez Przemocy
 


Multimedialne tablice interaktywne

Bezpieczeństwo w sieci