Hasło dla Ciebie: "Sprawy pozostawione same sobie, zmieniają się ze złych na jeszcze gorsze."

UCZNIOWNIE GIMNAZJUM NA UNIWERSYTECIE

W ubiegłym tygodniu grupa uczniów, pracująca w ramach projektu Twórczy Uczeń, który jest elementem realizowanego w naszym Gimnazjum programu eSzkoła Wielkopolska, miała niecodzienną okazję uczestniczenia w wykładzie na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, który poprowadził specjalnie dla nich dr hab. A. Zaporowski z Instytutu Kulturoznawstwa.

Dwunastu drugoklasistów już w ubiegłym roku szkolnym rozpoczęło badania dotyczące migracji ludności, czyli "ludzkich wędrówek". Projekt dotyczy przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie. Zwieńczeniem i podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy młodzieży był wspomniany wykład uniwersytecki.Przebieg wystąpienia nieco zaskoczył młodych studentów swą interdyscyplinarnością: okazała się potrzebna wiedza nie tylko z WOS-u, ale również z historii,z geografii a nawet z języka angielskiego. Program wycieczki uzupełniła wizyta w Muzeum Archeologicznym, gdzie zapoznano się z wystawami "Pradzieje Wielkopolski" oraz "Życie i śmierć w Starożytnym Egipcie".

Małgorzata Paszke, 2009-10-20 18:32:09

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!

Multimedialne tablice interaktywne