Dziś jest piątek, 20 września 2024 . Od początku roku upłynęło: 263 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Wszystko zabiera znacznie więcej czasu, niż by się wydawało."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki

Dziennik elektroniczny


Podsumowanie projektu "Gimnazjalne Laboratorium Techniczno Medialne"


W środę 28 października odbyło się podsumowanie projektu pod nazwą ?Gimnazjalne Laboratorium Techniczno Medialne?, który realizowany był w ramach komponentu Twórczy Uczeń programu eSzkoła Wielkopolska. W podsumowaniu wzięli udział znakomici goście: Kamil Śliwiński z firmy Linksys, Bartosz Boczkaja i Katarzyna Kozłowska z Konsorcjum FEN, Henryk Helwing Burmistrz Nowego Tomyśla, Maria Ceglecka Sekretarz Gminy, Mirosław Kozłowski redaktor Tygodnika Nasz Dzień po Dniu oraz Andrzej Wałęsa dyrektor Gimnazjum.


Goście spotkali się z zespołem projektowym złożonym z uczniów klasy 3a. W pierwszej części opiekun zespołu Dariusz Stachecki przedstawił cele projektu eSzkoła Wielkopolska oraz poinformował w jaki sposób przebiega on w naszym Gimnazjum. Omówił również zadania i przebieg projektu pod nazwą Gimnazjalne Laboratorium Techniczno Medialne. Pokazaliśmy Gościom efekty naszej pracy.



W drugiej części Kamil Śliwiński zademonstrował nam nowoczesne trendy w technologii sieciowej zarówno tej lokalnej jak i internetowej. Omówił koncepcję WEB 3.0, pokazał również urządzenie, które dopiero w listopadzie pojawi się na polskim rynku i które ma szansę już niedługo zastąpić stacjonarne komputery w naszych domach.


Trzecia część spotkania, to już miła i swobodna dyskusja na temat tego co dzieje się w naszej szkole, opowiadaliśmy o nowych usługach. Gości interesował bardzo wdrożony w tym roku szkolnym na pełną skalę System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce, obejrzeli także przygotowane przez nasze Laboratorium filmy - wywiady z nauczycielami i uczniami, oglądali naszą pracę i gratulowali efektów.

W zespole projektowym pracowali: Adrianna Chojnacka, Kinga Szczepańska, Dominika Wilkoszarska, Zosia Wiza, Natalia Nowak, Ola Nowak, Klaudia Zamorska, Małgorzata Klimko, Szymon Kozłowski, Michał Łuczyński, Adam Mikołajczyk i Janek Tabaczyński.

Nasze ambitne plany nie byłyby możliwe do zrealizowania, gdyby nie wsparcie z zewnątrz. Nawiązaliśmy współpracę z Konsorcjum FEN, dzięki której mogliśmy uzyskać niezwykle cenną fachową wiedzę. Kontakt osobisty, udział w zajęciach inżyniera pracującego na co dzień z systemami sieciowymi oraz możliwość konsultacji drogą elektroniczną był dla nas szczególnie cenny. Otrzymaliśmy również wsparcie materialne, dzięki któremu mogliśmy stworzyć nowoczesne i funkcjonalne laboratorium. Firma Linksys wyposażyła je w 12 routerów WRT54G2. Prócz tego otrzymaliśmy dostęp do elektronicznych symulatorów konfiguracji profesjonalnych urządzeń sieciowych. Pracowaliśmy także na nowym serwerze, który został zakupiony na potrzeby szkolnej infrastruktury sieciowej. Mieliśmy do dyspozycji bezprzewodową kamerę wideo WVC54GCA, dzięki której poznaliśmy techniki monitoringu za pośrednictwem sieci. Wykorzystywaliśmy również switche firmy linksys i Cisco, bezprzewodowe punkty dostępowe Linksys i Netgear.

Praca nad projektem Gimnazjalne Laboratorium Techniczno Medialne dała nam sporo satysfakcji. Nasze spotkania, zwłaszcza pod koniec projektu miały charakter spontaniczny, daleko wykraczający poza kalendarz spotkań stacjonarnych i e-learningowych. Po prawie 5 miesiącach pracy wspólnie doszliśmy do wniosku, że Laboratorium Techniczno Medialne nie ma być zwieńczeniem naszej pracy. Owszem, jego powstanie da nam wiele nowych możliwości. Zdobyliśmy wiedzę i umiejętności, które możemy z powodzeniem wykorzystać w praktyce. Sprzęt zgromadzony w laboratorium chcemy wykorzystać najpełniej jak się da. Do korzystania zasobów Laboratorium chcemy zachęcić innych zarówno podczas lekcji informatyki, techniki jak i zajęć pozalekcyjnych. Sami mamy wiele pomysłów, które chcemy wdrożyć w życie. Mimo zakończenia projektu postanowiliśmy, że będziemy się dalej spotykać, bo przecież tak wiele pozostało jeszcze do zrobienia nie tylko w sferze technicznej, ale także medialnej. Szkolna infrastruktura informatyczna wymaga zapewnienia właściwego poziomu usług informatycznych tak potrzebnych w naszej szkole. Media strumieniowe dają nam wiele możliwości, a pewna niezależność sprzętowa jaką dzięki Laboratorium posiadamy może zapewnić nam bardziej komfortową pracę i szansę powodzenia naszych zamierzeń. Nawiązaliśmy też bardzo ciekawe kontakty. Mamy zapewnienie pomocy i stałej współpracy z tygodnikiem lokalnym Nasz Dzień po Dniu, z Konsorcjum FEN i firmą Linksys. Byłoby niewybaczalnym błędem, gdybyśmy tych pokładów możliwości nie zaczęli intensywnie eksploatować!

Powstanie laboratorium, to nie koniec, ale początek nowej ścieżki dającej nowe możliwości w naszym Gimnazjum.

Obejrzyj film o naszym projekcie

Zobacz stronę internetową o naszym projekcie


Dariusz Stachecki, 2009-11-07 22:56:37

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!
Szkoła Bez Przemocy
 


Multimedialne tablice interaktywne









Bezpieczeństwo w sieci