Dziś jest niedziela, 8 grudnia 2019 . Od początku roku upłynęło: 341 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki

Dziennik elektroniczny


Rusza Ogólnopolski Konkurs Informatyczny POLLOGIA 2010


Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w II Ogólnopolskich Zawodach Informatycznych POLLOGIA dla uczniów gimnazjów zainteresowanych informatyką, a szczególnie programowaniem w języku LOGO. Organizatorami konkursu są Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Program Wspierania Edukacji Informatycznej firmy Microsoft - Partnerstwo dla Przyszłości. Program Partnerstwo dla Przyszłości realizowany jest w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Konkurs polega na rozwiązywaniu zadań algorytmicznych w języku Logo. Środowiskiem pracy uczniów jest specjalnie przygotowana na konkurs wersja środowiska Logomocja-Imagine, którą każdy uczestnik może bezpłatnie pobrać po zarejestrowaniu się na portalu konkursowym.
Konkurs przebiega w 3 etapach:

  •  I etap – od 1 grudnia 2009 do 7 stycznia 2010
  •  II etap - 11 marca 2010 roku w macierzystej szkole ucznia o godz. 12:00
  •  III etap – (finał) 17 kwietnia 2010 roku w Warszawie

Pierwszy stopień Konkursu polega na samodzielnym rozwiązaniu trzech zadań konkursowych z dziedziny grafiki i trwa od 1 grudnia 2009 roku do 7 stycznia 2010 roku. Treści zadań zostaną opublikowane na stronach portalu „Partnerstwo dla przyszłości” (http://www.pdp.edu.pl) w dniu rozpoczęcia zawodów. Uczestnikami zawodów mogą być gimnazjaliści, którzy zarejestrują się w portalu „Partnerstwo dla przyszłości” oraz wypełnią formularz zgłoszeniowy. Uczestnicy zawodów I stopnia mogą rozwiązywać zadania konkursowe w wybranym przez siebie miejscu i czasie. Swoje rozwiązania każdy z uczestników przesyła za pomocą formularza na portalu „Partnerstwo dla przyszłości” w nieprzekraczalnym terminie do 7 stycznia 2010 roku. Po ocenieniu zadań Komisja Konkursu ustali listę uczestników zakwalifikowanych do zawodów II stopnia. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na Portalu Partnerstwa dla Przyszłości.

Zamieszczam szczegółową instrukcję krok po kroku – jak wziąć udział w konkursie. Zadania konkursowe oraz więcej informacji o konkursie POLLOGIA znajdziecie na stronach: http://www.pdp.edu.pl/logo oraz http://logo.oeiizk.waw.pl/


Dariusz Stachecki, 2009-12-03 07:15:33

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!
Szkoła Bez Przemocy
 


Multimedialne tablice interaktywne

Bezpieczeństwo w sieci