Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Hasło dla Ciebie: "Wymiary będą zawsze podane w najmniej użytecznych jednostkach."

Projekt edukacyjny ”Katyń … ocalić od zapomnienia”. Wycieczka do Katynia.

W grudniu 2009 roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego „Katyń … ocalić od zapomnienia”. Jest to projekt organizowany przez Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza. Honorowy patronat nad nim objął Prezydent RP Lech Kaczyński. Celem programu jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, a zarazem przywrócenie ich sylwetek zbiorowej pamięci narodu poprzez posadzenie 21.473 DĘBÓW PAMIĘCI na 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko. Nasze Gimnazjum postanowiło upamiętnić osobę Jan Rożka, pełniącego w 1939 roku funkcję Komendanta Posterunku Policji Państwowej w Nowym Tomyślu. Ponadto uczniowie poznają tło historyczne tych wydarzeń, zostaną zebrane informacje o Janie Rożku oraz innych ofiarach zbrodni katyńskiej z ziemi nowotomyskiej. Elementem realizowanego projektu ma być także wyjazd do Katynia. Oferta wycieczki jest skierowana w pierwszej kolejności do uczniów Gimnazjum w Nowym Tomyślu, a w przypadku małej ilości chętnych także do osób spoza szkoły.

Aby zobaczyć szczegółowy program wycieczki kliknij tutaj.

Zgłoszenia uczestnictwa do dnia 10 lutego 2010 przyjmuje Jan Klimko tel. 693 931 114 lub sekretariat Gimnazjum tel. 61 44 21 061

Andrzej Rucioch, 2009-12-09 09:50:41

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!

Multimedialne tablice interaktywne